Diğer

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir ?

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir ? Evine yeni mobilya alan insanların en büyük sorunlarından bir tanesi de mobilya kokularıdır. Mobilyalar, üretim aşamasını tamamladıktan sonra boya ve cila gibi ürünlerden dolayı ağır ve yapay bir kokuya sahip olmaktadır. Bu nedenle mobilya alan insanların büyük bir kısmı “Mobilya neden kokar ?” sorusuna bir cevap aramaktadır.

Mobilya kokusunun nedeni fabrika ortamında kapalı havada durmuş olması ya da yeni üretilip evinize gelmiş olması olabilir. Ancak nedeni ne olursa olsun, mobilya kokusu evdeki havayı olumsuz etkilemektedir Bu nedenle mobilya kokusunu gidermek için mutlaka bazı yöntemlerin denenmesi gerekmektedir.

Taze Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir ?

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir

Mobilya kokusundan kurtulmak isteyen insanlar, evdeki ürünler ile mobilyalarındaki kötü kokuyu giderebilmektedir. Kumaş koltuk kokusu sorunu ile karşılaşmanız durumunda, evinizi havalandırmanız ve kumaş temizleyici spreylerden faydalanmanız yeterli olacaktır. Kumaş mobilyalarınızın bulunduğu odadaki pencereyi birkaç saat açık bırakarak hava değişimi sağlayabilirsiniz. Kumaş yüzeylerde kullanılabilen temizlik ya da koku ürünleri ile de yapay kokudan kurtulabilirsiniz.

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir

Sunta, ahşap gibi mobilyaların kokması, verniklerden gibi koruyucu maddelerden dolayı oluşmaktadır. Bu durumda pencerelerinizi bir süre açık tutmanız ve odaya bir nemli sünger bırakmanız tavsiye edilmektedir. Nemli sünger, kötü kokuyu hapsedecektir. Nemli sünger yerine bayat ekmeği biraz süt ile ıslatarak odaya bırakmak, tercih edebileceğiniz yöntemler arasında yer almaktadır.

Mobilya Neden Kokar ?

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir

Yeni mobilyalar, daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi kimyasallar ve havasızlık nedeniyle kokmaktadır. Mobilya neden kokar sorusunu eski mobilyaları için sorgulayan bireyler ise, bu durumun farklı sebeplerden dolayı meydana gelebildiğini bilmelidir. Eğer mobilyalarınızı su veya deterjan ile temizlediyseniz ve tam olarak kurutmadıysanız, oluşan nem koku yapabilir.

Yeni mobilya kokusu var ise bundan kurtulmak için en iyi çözümlerden bir tanesi, evinizi her gün havalandırmaktadır. Zira hava değişimi, evinizdeki kötü mobilya kokularının gitmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, mum yakarak da kötü kokuların önemli ölçüde azalmasını sağlayabilirsiniz. Ancak mobilyalarınız çok eskiyse, kokular sinmiş olacağı için detaylı bir temizlik gerekecektir. Detaylı temizlik için yüzeylere zarar vermeyecek ürünler kullanabilir ya da uzmanlardan yardım alabilirsiniz. En iyi çocuk ve genç odası mobilyaları hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu