Yemek Odası

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri/ Kalabalık ailelerin bir araya geldiği yemek masaları herkes için oldukça önemlidir. Kişiler gün içerisinde ayrı vakit geçirseler bile yemek esnasında bir araya gelirler. Bu sebeple de yemek odası dekorasyon fikirleri ile daha pozitif bir oda elde etmek isteyebilirler. Yemek odası dekore ederken kişilerin dikkat etmesi gereken birçok husus vardır.

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bu hususlardan en önemlisi de yemek masasında koyu renk kullanımıdır. Koyu renk kullanmak masaya şıklık katar, ancak fazla kullanılır ise negatif enerji yayılmasına neden olacaktır. Renklerin birbirleri ile yakışması ve enerjisinin tutması önemlidir. Kişiler doğru renkler ile birlikte masadaki sohbetlerini güçlendirebilir ve iletişimi daha verimli hale getirebilirler.

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Masa Şeklini Doğru Seçin

Yemek masası alırken  ve oda ile uyumlu olmasını sağlayın. Kişiler genellikle beğendikleri masayı direkt olarak almak isterler. Ancak masanın odaya uyumlu olması da büyük bir etken olmalıdır. Eğer kare şeklinde bir odaya sahipseniz, kare şeklinde masa almanız daha uyumlu olacaktır.

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Kullanım esnasında açılan ve dikdörtgen şekle giren masalar mevcuttur. Bu masalar ile kişiler hem kullanışlılık elde eder hem de görsellik olarak uyumu yakalarlar. Dikdörtgen yemek odalarında ise dikdörtgen masaların tercih edilmesi odayı bütünleyecektir. Masa duvara sabitlenmemeli ve odanın ortasına konumlandırılmalıdır. Böylelikle daha ön plana çıkacak ve kendisini gösterebilecektir.

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Size Özel Başlıklar

Konsol Takımı

Konsol takımı genellikle masa ile takım olarak satılır. Bu nedenle kişiler uyumlu bir konsol ve masa seçiminde zorlanmayacaklardır. Ama kişiler oda büyüklüklerine göre bir takım tercih etmelidir. Eğer küçük bir yemek odasına sahipseniz, küçük bir takım tercih edebilirsiniz. Büyük konsol takımları odayı dolduracak ve nefes alma alanı tanımayacaktır.

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Yanlış seçim ile keyifli yemek masalarında kişiler uzun süre kalmak istemeyeceklerdir. Dar bir yemek odası görünümünde kişilerin hemen kalkmak isteyeceğinin unutulmaması gereklidir. Eğer küçük bir yemek odanız var ise beyaz ya da krem rengi tonlarını tercih ederek odaya ferahlık katabilirsiniz. Büyük yemek odalarında ise istediğiniz her rengi seçebilir ve uyum sağlayan renkler kullanarak şık bir oda elde edebilirsiniz.

Galeri

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu