Diğer

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama

Yapışkanlı folyo ile banyo fayans kaplama çeşitleri son dönemlerde sıklıkla internette araştırılmaktadır. Bunun sebeplerinin başında yapışkanlı folyoların oldukça geniş bir alanda kullanılması ve faydalı olması gelir. Yapışkanlı folyo temel olarak 80 ya da 90 mikron kalınlığına sahip arkası kendinden yapışkanlı ve ısı gördüğü takdirde esneyen bir üründür. Yapışkanlı folyo ile banyo fayans kaplama

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama

Aynı zamanda katlanacağı maddenin şeklini aldığı için pek çok alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Plastik olarak geçen ince bir PVC malzemedir. Yapışkanlı folyolar kağıt olmadığı için deterjan, buhar ve su gibi etkenlerden kolaylıkla etkilenmez. Bu nedenle mutfak ve banyo gibi devamlı temizlik isteyen ve neme maruz kalan alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama

Fayans Kaplama Folyosu

Fayans kaplama folyosu kullanım alanı olarak düz ve pürüzsüz olarak bilinen tüm yüzeylere rahatlıkla tutunabilir. En çok kullanıldığı alanların başında cam, mermer, fayans, plastik, metal ve ahşap unsurlar gelir. Mutfaklarda ve banyolarda kullanılan fayanslar çok uzun ömürlü şekilde değerlendirilen ve değişimi oldukça zahmetli ve masraflı olan unsurlardır.

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama

Bu nedenle banyo fayansı gibi olanlarda herhangi bir deforme olması durumunda ya da tasarımda değişikliğe gidilmek istendiğinde rahatlıkla yapışkanlı folyodan faydalanılır.  Genelde mutfak dolabı, banyo fayans kaplama, masa kaplama, duvar kaplama gibi alanlarda kullanılmasının yanı sıra; yer kaplama ve beyaz eşya kaplama gibi alanlarda da tercih edilmektedir.

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama

Size Özel Başlıklar

Kendinden Yapışkanlı Banyo Zemin Kaplama

Kendinden yapışkanlı banyo zemin kaplama folyosu ile zeminleri yenilemek oldukça kolaydır. Yukarıda sayıldığı gibi pek çok etkene dayanıklı olduğu için zeminde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ürün çeşidine ve kalitesine bağlı değişmekle birlikte arka tarafı genelde gri ve kapatıcı özellikli olduğu için kaplanmış olduğu koyu rengi üstten belli etmez. Ancak yine de koyu renk üstüne açık renk bir yapışkanlı folyo kaplanacaksa kalın modelleri tercih etmekte fayda vardır.

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama

Isıya bağlı olarak şekil alan bir yapısı olduğu için yapışkanlı folyolar masa köşeleri gibi yerleşim alanlarında ya da oval bölgelerde de ısı ile şekillendirilerek rahatlıkla kullanılabilir. Desenli ve düz renklerden oluşmak üzere çok çeşitli ürün yelpazesine sahiptir.

Galeri

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu