Diğer

Yapay Şömine

Yapay şömine gibi başlıklar altında sıklıkla aratılan yapay şömine modelleri oldukça çeşitlidir. Yapay şömine yani bir diğer ifadeyle elektrikli şömine modelleri; klasik şöminelerde olduğu gibi hem ısınma ihtiyacını karşılamayı sağlar hem de ev içerisinde estetik bir görünüm oluşturur. Bunun yanı sıra yapay şöminelerde evin yalnızca bir bölümünü ısıtma kapasitesi mevcuttur. Bu nedenle diğer şöminelere oranla daha çok dekor amaçlı kullanılır. Günümüzde genelde evlerde belli bir ısıtma sistemi mevcut olmakta. Bu nedenle yapay şömineler estetik kaygılar nedeniyle daha çok tercih edilmektedir.

Yapay Şömine

Gerek görselliği bakımından gerekse de evde sıcak bir alan oluşturmak için tercih edilen yapay şöminelerin kullanımı diğerlerine nazaran çok daha pratik olduğu için de sıklıkla alınmaktadır. Elektrikli şömineler de herhangi bir baca sorunu ya da temizleme işlevi gerekmemektedir. Yalnızca düzenli şekilde bakım yaptırılması önerilir. Ancak geleneksel şöminelerin bakımı çok daha ayrıntılı ve zordur. Bununla birlikte; taşınma durumu olduğu zaman diğer şömineleri hareket ettirmek mümkün değilken ve bu şömineler yalnızca o evin mimarisine uygun tasarlanmışken; yapay şömineler taşınıldığı zaman farklı bir yere adapte edilebilir. Duman salımı olmaması ve ateş sıçrama gibi tehlikeleri barındırmaması nedeniyle ve herhangi bir is sorunu oluşturmadığı için oldukça pratik bir kullanıma sahiptir.

Yapay Şömine

Dekoratif Şömine Modelleri

Dekoratif şömine modelleri arasında en sık tercih edilen ürünler içinde yerini alan elektrikli şömine çeşitleri temelde iki türdür. 3 boyutlu ve 2 boyutlu olarak ifade edilebilecek yapay şömine çeşitlerinden genelde 2 boyutlu olanlar tercih konusudur. Bunun sebeplerinin başında 3 boyutlu yapan şöminelerin daha pahalı ürünler olması gelmektedir. yapay şöminelerde genellikle ısıtma özelliği aranmalıdır. Fakat isteğe bağlı olarak 2 boyutlu şömine çeşitlerinde ısıtma özelliği de eklenebilir. Bu ürünlerde görsel bir şömine izlenimi ve çeşitli ateş efektleri söz konusu olmaktadır.

Yapay Şömine

Yapay Şömine Ateşi

Yapay şömine ateşi bu ürünlerde tabii ki elektrik tarafından oluşturulmaktadır. İsteğe bağlı olarak şömine dahilinde ses efektleri de kullanılabilir. Bu sayede hem ateş hem odun çatırdaması gibi efektlerle gerçek bir şömine izlenimi vermek amaçlanır.

Galeri

Yapay Şömine Yapay Şömine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu