Ev Dekorasyonu

Vizon Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Vizon rengi ev dekorasyon fikirleri adını ve rengini en sevimli hayvanlardan biri olan vizondan alan vizon rengi, son yıllarda ev dekorasyonlarında en çok tercih edilen renklerden biri haline gelmiştir. Sansargiller ailesinden bir gelincik türü olan vizon, kuzey yarı kürede bulunmaktadır.Duvarlarda, kapılarda, mobilyalarda, halılarda, mutfak dekorasyonlarında ve koltuk takımlarında vizon renginin kullanılması, mekanlarda ki genel renk dengesinin yakalanmasında büyük kolaylık sağlamaktadır.

Vizon Rengi Nedir?

Vizon rengi ev dekorasyon

 Vizon rengi kahverengi ile gri arasında kalan, her renk ile uyum sağlayan bir renk tonudur. Asil bir renk olan vizon rengi, ev dekorasyonlarında ve her türlü mekanın iç dekorasyonlarında, kullanıldığı yere hoş ve ferah bir hava veren, nötr renklerden biridir. Geniş alanlarda rahatlıkla kullanılabilen bu renk tonu, aynı zamanda tamamlayıcı bir renk olarak da kullanılmaktadır.

Dekorasyonlarda tek renk olarak vizon renginin kullanılması yerine, değişik renk tonları ile beraber kullanılması gerekmektedir. Çünkü tek renk vizon rengi kullanımı ortamın tek düze olmasına neden olacaktır. Her renk ile uyum sağlayan vizon rengi ev dekorasyon ile beraber oluşturulan renk kombinasyonları, yapılan işten alınan sonucun her zaman daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Vizon Rengi Koltuk Takımı

Vizon rengi ev dekorasyon

Vizon rengini taşıyan koltuk takımı, oturma odalarında asil bir havanın oluşmasını sağlamasının yanı sıra, mekanın diğer kısımlarında farklı renklerinde rahatlıkla kullanılmasını kolaylaştırmaktadır. Vizon renklerden oluşan bir koltuk takımının bulunduğu salonların duvarlarında gri ya da gri tonlarından oluşan boyaların kullanması, en çok tercih edilen dekorasyon kombinlerinden biri olmaktadır.

Aynı zamanda tercihe göre başka renk tonları da, vizon rengi mobilyalarla büyük uyum sağlamaktadır. Vizon renkli koltuk takımlarına uyumlu yeşil, hardal rengi, kahverengi gibi yastıklar ve kırlentler kullanılması da hoş bir görüntü oluşturmaktadır.

Vizon Rengi Boya

Vizon rengi ev dekorasyon

Size Özel Başlıklar

Dekorasyonlarda duvar rengi olarak vizon renginin kullanılması, iç dekorasyonlarda diğer renklerin birbiri ile uyum içinde olmasını kolaylaştırmaktadır. Evin duvarlarının vizon rengi olması, seçilecek olan mobilyaların ve diğer dekorasyon parçalarının birbirleri ile uyumlu olması açısından iyi başlangıç olacaktır.

Duvarların her yerine vizon renkli boyalar, düz olarak uygulanabileceği gibi desenli duvar boyaları ya da farklı renkli boyalarla beraber farklı kombinasyonlarla da tatbik edilebilmektedir. Aynı zamanda vizon renkli duvarlara, rengin birçok renkle uyumlu olmasından dolayı, asılan tablolar ve diğer duvar dekorasyon parçaları çok yakışmaktadır.

Vizon Rengi Halı

Vizon rengi ev dekorasyon

Uyumlu bir zemin yaratmak için vizon rengi halıların tercih edilmesi, en doğru seçeneklerden biri olmaktadır. İç dekorasyonlarda vizon renginin hakim olduğu halıların kullanılması, ferah ve şık bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta,  vizon açık bir renk olduğu için temizliğini kolay sağlamak açısından, vizon renkli halı seçimlerinde kolay temizlenebilen halıların seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede halı üzerinde oluşabilecek olan istenmeyen lekeler ve kirlerle baş etmek daha kolay olacaktır.

Vizon Rengi Mutfak Dolabı

Mutfak dekorasyonlarında, mutfak dolaplarının vizon rengi olması, dekorasyonlarda en çok tercih edilen seçenek olmaktadır. Çünkü mutfak dekorasyonlarında vizon rengi mutfak dolaplarının kullanılması, bu alanda kullanılacak olan diğer dekorasyon parçaları için uyumlu bir zemin oluşmasını sağlamaktadır. Mutfakta en çok yer kaplayan mutfak dolaplarında vizon renginde olması, özellikle dar olan mutfak alanlarında ferah bir ortam oluşmasını kolaylaştırmaktadır.

Aynı zamanda vizon renkli mutfak dolaplarını, farklı tarzdaki mutfak dekorasyonu çeşitlerinde de kullanmak mümkün olmaktadır. Modern mutfaklarda vizon renkli mutfak dolapları, metal mutfak mobilyaları ile hoş bir uyum oluşturmaktadır. Vizon renkli mutfak dolapları ile klasik mutfaklarda da hoş kombinleri sağlanmaktadır.

Vizon rengi ev dekorasyon

Vizon rengi ev dekorasyon

Vizon rengi ev dekorasyon

Vizon rengi ev dekorasyon

Vizon rengi ev dekorasyon

Vizon rengi ev dekorasyon

Vizon rengi ev dekorasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu