Bahçe

Veranda Nasıl Yapılır?

Veranda nasıl yapılır? Diye araştırdığınız zaman birçok farklı başlık ile karşılaşabilirsiniz. Bu yazımız içerisinde kendinize uygun veranda yapımını tarif edecek ve birkaç öneride bulunacağız.

Verandalar hem evin daha şık bir şekilde durmasına yardımcı olurken, hem de keyifli zamanların konforlu olmasına yardımcı olur.Veranda Nasıl Yapılır?

Veranda yapmaya karar verdiğiniz zaman nasıl bir modeli tercih edeceğinizi seçmeniz gereklidir. Tarzı belirledikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bu aşamada tarz, bu işlem için ayrılan bütçe, istenen gölgeleme ve boyutu gibi birçok farklı unsura karar verilmelidir. Bütün detayları ile planlanan verandanın yapımı, bütün bu aşamaların belirlenmesinden sonra başlar.

Veranda Nasıl Yapılır?

Malzeme Seçimi

Veranda yapmaya karar verdiniz ancak birçok farklı malzeme seçeneği ile karşılaştınız. Veranda yapımında yaygın olarak metal, polikarbonat levha ve ahşap gibi malzemeler tercih edilir. Malzeme seçimi esnasında uygun fiyatlı bir veranda tercih eden kişiler ahşabı tercih edebilirler. Ahşap hem şık bir duruş sergileyecek hem de az fiyat ile çok malzeme satın alabileceksiniz. Zaman içerisinde ahşabı başka renklere de boyayabilir ve istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Veranda Nasıl Yapılır?

Zemin Seçimi

Veranda yaparken zemini de çatı ile uyumlu bir şekilde yapmanız gereklidir. Bu nedenle ahşap çatı tercih ettiyseniz, zemin için de ahşap malzeme seçmeniz uyum yakalamanıza yardım edecektir. Eğer çatı için farklı bir malzeme kullandıysanız beton bir zemin tercih edebilirsiniz. Bu malzeme hem uzun yıllar dayanıklı olacak hem de uygun fiyatlı olacaktır. Zaman içerisinde üzerinde istediğiniz gibi oynama yapabilir ve modelini değiştirebilirsiniz.

Veranda Nasıl Yapılır?

Size Özel Başlıklar

Malzemeleri Sağlamlaştırın

Bütün malzemeleri aldınız ve bir araya getirdiniz. Ancak malzemeleri sağlamlaştırın ve sağlam bir yapı elde etmeye özen gösterin. Bu sayede herhangi bir rüzgarda zarar görmesine engel olursunuz. Çatısını da sağlamlaştırdığınız takdirde yağmur ve kar geçirmesine engel olabilirsiniz. Verandayı ayakta tutan sütunların sağlam olmasına özen gösterin ve ani çökmelere karşı önleminizi alın.

Veranda Nasıl Yapılır?

Cam Kullanın

Verandanızda daha şık bir görünüm elde etmek için cam kullanabilirsiniz. Bu sayede rüzgardan ve yağmurdan korunabilirsiniz. Soğuk havalarda dahi verandanızın keyfini çıkartabilirsiniz.

Galeri

Veranda Nasıl Yapılır? Veranda Nasıl Yapılır? Veranda Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu