DiğerEv Dekorasyonu

Ufkunuzu Açacak Trend 2022 Ofis Dekorasyon Fikirleri

Yeni iş kuracak kişilerin ilk araştırmalarından birisi olan ofis dekorasyon fikirleri en güncel modelleri sizler için derledik. Ofisleri dizayn ederken en önemli etkenlerden bazıları kullanışlı olması ve kendi zevklerinize göre tasarlanmış olmasıdır. Günününüz birçoğunu burada geçireceğiniz alanlardan olan ofislerde renk seçimleri, dekor ürünleri gibi birçok etken bulunmaktadır. 2021 dekorasyon trendlerinde ofisler sade ve açık tonlu renkler tercih ediliyor.

Büyük kullanışsız masalar yerine işlevsel ve daha verimli kullanılabilecek masalar artık daha moda. Sizin rahat olmanız gelen müşterinizin rahat olması kadar önemli bir nokta. Ofisler dizayn edilirken genellikle kullanışsız olarak alınan eşyalar yerleştiriliyor. Ofis eşyaları alınırken bunların odanın genişliği, kullanışlı olup olmamasına özen gösterilmesi gerekiyor. Ofis Dekorasyon Fikirleri en önemli etkenlerden birisi de ışıklandırmalardır. Ofislerde kalitesiz kullanılan ışıklandırmalar ofisinizde kullanılan eşyaları daha kalitesiz gösterebilir.

Duvarlara Özen Gösterin

Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri

Aydınlık ve ışık alan ofislerde insanlar daha rahat ve keyifli vakitler geçirir. Gün içerisinde sürekli gözünüze takılacak kötü bir tablo sizin keyfinizi kaçırabilir. Duvarlarınızda sizin seçeceğiniz, ufkunuzu açacak tablolar almayı ihmal etmeyin. Yıpranmış duvarlar sizin verimli çalışmanızı engelleyecektir.

1.Duvarlarınıza Raf Yapabilirsiniz

 ofis dekorasyon fikirleri

Ofislerinizde hem kullanışlı olması hem de şık durması açısından duvarlarınıza raf yaptırabilirsiniz. Bu sayede daha derli toplu bir görünüm elde eder ve estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

2.Canlı Çiçek Koyabilirsiniz

 ofis dekorasyon fikirleri

Ofis ortamlarında belirli renkler üzerinden dizayn edilen alanlarda yeşil rengi ofisinize değişik bir  hava katacaktır. Masanızda, raflarınızda ve girişlerde farklı canlı çiçekler hem estetik bir görünüm sağlayacak hem de pozitif bir enerji saçacaktır.

Size Özel Başlıklar

3.Masa Düzeninizi Önceden Belirleyin

Modern Ofis Dekorasyon Modelleri

Dağınık çalışan kişilerin en büyük problemlerinden bir tanesi ofislerde şıklığın masanın kullanışına göre bozulmasıdır. Önceden masa üzerinde kullanacağınız eşyaların yerlerinin belirlenmesi ofisinizdeki düzenin sağlanmasında yardımcı olacaktır.

4.Şık Alanlar Oluşturun

Sıklıkla kullanacağınız belge, arşiv gibi alanların şık bir şekilde dekore edilmesine önem gösterin. Estetik bir şekilde yerleştireceğiniz raflar, klasörler ofisinizde estetiği sağlamanızda yardımcı olacaktır.

5.Renk Seçimine Özen Gösterin

siyah ofis dekorasyon modelleri

Ofisinizin dekorasyonunu yaparken seçeceğiniz renk, yapacağınız iş için büyük önem arz etmektedir. Siyah ve kapalı renkler gelen müşterilerinizi etkileyebilirken bazı sektörler için uygun olmayabilir. Hukuk Bürosu Ofisi, İnşaat Ofisi gibi alanlarda siyah ve gri rengi uygun olabilirken bazı sektörler için uygun olmayabilir.

6. Kitaplık Alanı Oluşturun

ofis kitaplık dekorasyon fikirleri

Ofisiniz bir bölümüne ekleyeceğiniz bir kütüphane hem sizin hem de gelen müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Gün içerisinde kullanışlı bir şekilde kullanabileceğiniz alanlara kütüphane oluşturabilir ve daha zengin bir görünüm katabilirsiniz.

7.Perde Seçimine Önem Gösterin

 ofis dekorasyon fikirleri

Ofis dekorasyonunda en önemli etkenlerden bir tanesi de perdelerdir. Perde seçimlerinizi yaparken ofiste kullandığınız renklerle uyumlu olmasına önem gösterin. Kullanışlı ve ofis ortamına uygun perdeler seçin.

8.Ofisinize Uygun Halılar Seçin

Ofis dekorasyonlarında genellikle halı seçimi gibi unsurlar atlanır. Halı ofisinizi şık görünüme kavuşturacak etkenlerden bir tanesidir. Ofisinizin rengine ve tarzına uygun halılar seçmeniz gerekir.

9.Şık ve Kullanışlı Koltuk Seçin

Gününüzün çoğunluğu belki aynı yerde saatlerce oturarak geçeceğini düşündüğünüzde iyi bir koltuk seçimi önemlidir. Estetikten ziyade rahat ve sağlıklı bir koltuk seçimi yapmak gerekir. Doğru oturuş pozisyonlarında vücudunuzu rahatsız etmeyecek ve sizi yormayacak koltuklar seçmeniz önemlidir.

10.Duvarlara Astıklarınıza Özen Gösterin

Çerçevesiz ve kalitesiz tablolarla duvarlarınızı kapatmak yerine daha asılmaya değer ufkunuzu açacak tablolar asmaya çalışın. Duvarları kapatmak için veya asmak için tablo asmaktan kaçının. Sizin için önemi olan tablolar ve resimler daha önem taşıyacaktır.

 

 

Şimdi sizlere ilham vermesi açısından diğer ofis dekorasyon fikirleri sunmaktayız. Eğer bu yazımızı beğendiyseniz Hayran Kalacağınız Oturma Odası Modelleri yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu