Ev Aksesuarları

Ufak Dokunuşlarla Oturma Odanızın Havası Değişecek!

Ufak dokunuşlarla oturma odanızın havasını değiştirecek özel ipuçları… En çok zaman geçirdiğimiz oturma odalarımız değişimi en çok hak eden yaşam alanlarımızdan. Çoğumuz, oturma odası tasarımımıza baktığımızda istediğimiz dekorasyona sahip olmadığını veya sıkıldığımızı fark ederiz. Modası geçmiş bir avize ya da aslında o kadar da dekorasyona uymadığını fark ettiğiniz kırlentler… Sebebiniz ne olursa olsun, çoğu insan bir noktada bir stil tazelemeye hazırdır.

Pahalı mobilyalara veya boya işlerine yatırım yapmanıza gerek kalmadan mekanınızda tamamen görünümünüzü dönüştürmek için yapabileceğiniz birkaç küçük değişiklik bulunuyor. Aşağıdaki basit güncellemeleri uygulamak, oldukça kolay olmasının yanı oturma odanıza yeniden aşık olmanızı sağlayacaktır. İşte o ipuçları…

KIRLENTLERİ DEĞİŞTİRİN

Oturma odası tasarımınızı dönüştürmenin en hızlı ve en kolay yollarından biri, yastıklarınızı güncellemektir. Kırlentler, genellikle insanların bir alana girdiklerinde fark ettikleri ilk şeylerdir ve görünümünüzü daha fazla renk, stil ve kişilik ile aşılama gücüne sahiptirler. Şu anda tek renkli yastıklar kullanıyorsanız, bazı ilgi çekici desenler seçmeyi düşünebilirsiniz. Tasarımınıza daha fazla boyut eklemek için saçak ve deri gibi farklı dokularla da oynayabilirsiniz.

HALINIZI DEĞİŞTİRİN

Kilimlerin bir tasarımı birbirine bağlayabilme gücü bulunur. Bu nedenle ister bir halı olmayan bir yere halı ekliyor olun, ister kendi kiliminizi yenisiyle değiştiriyor olun, oda görünümünün yepyeni bir dokuya bürünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik bu fikrin güzelliği, aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz çeşitliliğin olmasıdır. Örneğin; tüylü desenli bir halı, odanın havasına sıcaklık ve canlılık katarken, düz, tek renkli bir halı belirginlik kazandırır.

DUVARLARINIZI DEĞİŞTİRİN

Tasarım yenileme söz konusu olduğunda duvarlar, bu konuda oldukça geniş alternatiflere sahiptir.. Ancak bu durum, bir etki ortaya koymak için tüm odayı yeniden boyamanız gerektiği anlamına gelmez. Sadece tek bir duvarın dekorunu değiştirmek, büyük bir değişiklik yaratmak için yeterlidir.

RAF SİSTEMİ KULLANIN

Raflar, kişiliğinizi ve stil duyarlılığınızı yansıtmak için en sevdiğiniz öğeleri sergilerken aynı zamanda oturma odanızın herhangi bir duvarında farklı bir esinti oluşturabilirsiniz. Küçük süsleri sergilemek ve görünümünüze hareket katmak için küçük rafları kademelendirebilirsiniz.

KAPALI ORTAM BİTKİLERİ

Pek çok insan, bitkilerin şık bir etki yaratma yeteneğini görmezden gelir. Ancak yeşillik, bir tasarıma hem gerçek hem de mecazi olarak hayat kazandırır. Ayrıca, herhangi bir estetik dokunuşta gerçekten işe yarayabilecek birkaç dekor seçeneğinden biridir. Bu fikrin harika yönlerinden biri, bitkileri şekillendirmenin sınırsız yollarının olmasıdır. Minimalistler, bir masa üzerinde ustalıkla düzenlenmiş birkaç bitkiden veya pencerede asılı olmasından yararlanırken, daha estetik olanlara daha fazla bağlı olanlar, daha fazla seçeneği bir araya getirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu