Diğer

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Ucuz yer döşeme fikirleri, dekorasyonun önemli konularından biridir. Bir alanın dekorasyon çalışması, yer döşemeleri ile tamamlanmış oluyor. Yer döşemeleri;

  • Karo,
  • Ahşap,
  • Fayans,
  • Taş,
  • Laminat vb. yöntemlerden oluşuyor.

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Belirttiğimiz yöntemler içerisinden zevkinize ve bütçenize göre olanını seçip döşemenizi yaptırabilirsiniz. Yer döşeme fiyatlarını etkileyen faktörler; döşemeyi yapan usta, teknik konular ve kullanılan malzemeler olduğunu söyleyebiliriz. Ucuz yer döşemesi fiyatları konusunda piyasa araştırması yaparak, bütçenize uygun olanını bulabilirsiniz. Fiyatla birlikte ürünün kullanışlı olması da çok önemlidir.  Bu noktada kaç sene kullanmayı amaçladığınızı da ele almalısınız. Yer döşemesi fikirlerine bakarken hangi mekânda kullanacağınızı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Belirttiğimiz hususlar doğrultusunda yer döşeme fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Yer Döşeme Fikirleri

Yer döşeme fikirleri sayesinde dekorasyon çalışmalarınızda başarılı olabilirsiniz. Ucuz yer döşeme fikirleri şöyle sıralanabilir:

Seramik Yer Döşemesi

Suyla temasın çok olduğu yerlerde seramik yer döşemesi kullanılması daha doğru olur. Bu yüzden mutfaklarda, tuvalet ve banyolarda seramik yer döşemesi kullanılmaktadır.  Aynı zamanda ticari mekanlarda da bu yer döşemesi çok kullanılıyor.

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Laminat Parke

Uygun fiyatlı yer döşeme çeşitlerinden birisi de laminat parkelerdir. Yalnız parke seçerken fiyatını etkileyen teknikleri çok iyi bilmek gerekiyor. O teknikler;

Size Özel Başlıklar
  • Parkenin markası,
  • Ürün sınıfı,
  • Parke menşei,
  • Parkenin kalınlığı olarak sıralanabilir.

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Yer döşemesinde ithal parke tercih ederseniz, daha fazla fiyat öderseniz. İthal parkelerde kur farkları önemli rol oynuyor. O yüzden yerli parke markalarının fiyatları daha uygundur. Laminat parke fiyatlarını etkileyen diğer bir unsursa, teknik konulardır. Parkenin kalınlığı, modelleri fiyatını direkt etkiliyor.

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Pvc Zemin Kaplama

Kendinden yapışkanlı pvc yer döşemesi evlerde daha çok kullanılıyor. Pvc’nin uygulanabilmesi için özel yapıştırıcı almak gerekiyor. Metrekare bazında düşünülerek kaplama yapılacak alana yapıştırıcı kullanılmalıdır. Genel olarak, Pvc zemin fiyatlarını çeşitlilikleri etkiliyor. Her PVC zemin kaplama türünün kendi has uygulama şekli bulunuyor. Pvc zemin döşeme, petrolden üretildiğinden kur dalgalarıyla bağlantılıdır.

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Epoksi Zemin Kaplama

Pürüzsüz zeminler için epoksi zemin kaplama tekniğini uygulayabilirsiniz. Normalde epoksi zemin kaplamanın fiyatı çok yüksektir. Fakat bazı yerlerde epoksi kullanılması diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olur.

Galeri

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri Ucuz Yer Döşeme Fikirleri Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu