Teras ve Balkon

Teras Kapatma Alternatifleri

Teras Kapatma Alternatifleri / Kişiler şehir hayatının daha fazla yer edinmesi ile birlikte yeşilliklerden oldukça uzak kalmışlardır. Bu nedenle şehirlerdeki evlerde balkon ya da teras ihtiyacı doğmuştur. Teraslı evlerde yaşayan kişiler birçok farklı alternatifle birlikte bu alanlarını değerlendirmek isterler. Bu nedenle teraslarını yenilemek isteyen kişiler için yazımız içerisinde teras kapatma alternatifleri hakkında bilgi vereceğiz.

Teras Kapatma Alternatifleri

Yaz ve bahar ayları teraslar için ideal zamanlardır. Ancak şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak ve rahat bir şekilde hava almak isteyenler kışın da teraslarını değerlendirmek isterler. Bunun için teraslarını kapatmak ve her mevsim için kullanışlı hale getirmek oldukça mantıklıdır. Kapalı teraslar, yazın güneşli havalarda da oldukça kullanışlı olacaktır. Yakıcı güneşten koruyacak ve konforlu bir keyif alanı sunacaktır.

Teras Kapatma Alternatifleri

Modern Tavan Tasarımı

Modern tavan tasarımı, terasını kapatmak isteyen kişiler tarafından oldukça ilgi çekici bir yöntem olarak görülüyor. Bu yöntem oldukça akıcı bir yapıya sahip ve genellikle grinin tonları ile tavanlarda yer alıyor. Aynı tonlar zeminde de kullanılarak uyumlu bir teras elde ediliyor.

Teras Kapatma Alternatifleri

Ayrıntılara yer verilmeyen bu alternatifte kişiler daha çok şıklığı ön planda tutuyorlar. Tavan, çevresindeki ayaklarla yere iniyor ve camekan olarak kaplanıyor. Bu sayede yağmurlu ve soğuk havalarda da sıcak teras keyfi yapmak mümkün oluyor.

Teras Kapatma Alternatifleri

Size Özel Başlıklar

Ahşap Tasarım

Her zaman doğallıktan yana olanlar ise ahşap görünümlü teras kapama alternatifini oldukça çekici buluyorlar. Özellikle küçük teraslarda sıcak ve samimi bir hava oluşturmaya yardımcı oluyor.

Teras Kapatma Alternatifleri

Ahşap yağmur ve kar gibi doğa olaylarında zarar görebileceği için üzerine başka maddelerle tasarım uygulanıyor. Dış kısmında ise kişiler isterlerse ahşap rengine uygun örtüler kullanabiliyor ve teraslarını kullanmaya devam edebiliyorlar.

Teras Kapatma Alternatifleri

Cam Teras Tasarımı

Tam olarak mükemmeli arayan kişiler için cam teras tasarımı ideal bir alternatif olarak yer alıyor. Bu tasarım ile birlikte gökyüzü artık kişiye daha yakın oluyor. Kapalı bir terasım olsun, ancak gökyüzünden de mahrum kalmayayım isteyen kişiler tavanlarında cam tasarım düşünebilirler. Yağan yağmur esnasında manzarayı izlemek, bu teras ile birlikte kesinlikle daha keyifli bir hale gelecektir.

Galeri

Teras Kapatma Alternatifleri Teras Kapatma Alternatifleri Teras Kapatma Alternatifleri Teras Kapatma Alternatifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu