Ev Dekorasyonu

Tek Katlı Ev Planları ve Dekorasyon Önerileri

Tek katlı ev planları ve dekorasyon önerileri almak isteyenler bir iç mimardan yardım alabilir ya da dekorasyon sitelerini ziyaret edebilir. Genellikle yeni taşınan insanların çok zorlandığı bir konu olan dekorasyon ve ev planları, bazı kişiler için oldukça zevkli olsa da bazıları çok sevmemektedir. Tek katlı ev planları yaparken bu evin içini ve dışını konsepte uygun şekilde dekore etmek oldukça önemlidir. Doğru şekilde dekore edilmeyen evler hem göze hoş gelmeyebilir hem de olduğundan daha küçük gözükebilir. O yüzden birkaç  katlı evlerde olduğu gibi tek katlı evlerde de dekorasyon doğru şekilde yapılmalıdır.

Tek Katlı Ev Planları ve Dekorasyon Önerileri

  • Kusursuz bir tek katlı ev planı yapmaya özen gösterin. Hazırladığınız proje fonksiyonel açıdan verimli olduğu kadar görüntü açısından da tatmin etmelidir. Beğendiğiniz bir evde yaşamak sizi psikolojik açıdan iyi hissettirecektir. Konuyla alakalı yeterli deneyiminiz yoksa ya da zorlanıyorsanız mutlaka bir mimarla çalışmalısınız aksi takdirde dekorasyon konusunda oldukça zorlanabilirsiniz.
  • Eşyalarınızı seçerken renk uyumu olmasına ve minimal boyutta olmalarına özen gösterin ki eviniz olduğundan daha geniş gözüksün. Küçük ve renk uyumu olan eşyalar evinizi hem daha şık hem de daha büyük gösterecektir. Bu yüzden eşyalarınızın bir bütün halinde durması ve çok absürt desen ve renge sahip olmaması önemlidir. Hatta mobilyalarınızı alırken beyaz ve krem gibi evi geniş/ferah gösteren renkler tercih etmeniz daha doğrudur.
  • Tek katlı eviniz bahçeliyse bahçenize mutlaka bambu masa ve sandalye koymalısınız. Bunu yaptığınızda evinizin dışı ve bahçesinin havası tamamen değişecek ve kendinizi daha huzurlu hissedeceksiniz. Bunlar görüntü açısından tatmin edeceği gibi kullanılabilirlik açısından da oldukça verim almanızı sağlayacaktır.

Tek Katlı Ev Planları ve Dekorasyon Önerileri

Kendi Zevkinize Uygun Şekilde Tasarlayın

Tek katlı ev planı ve dekorasyonu yaparken kendi zevkinizi hiçe saymamanız gerekir çünkü sadece mimarın dediklerini yaparsanız zevkinizin dışına çıkmış olursunuz. Genel bilgiler ve öneriler doğrultusunda kendi tarzınıza uygun bir dekorasyon belirlemelisiniz. Bu hem kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar hem de ev dekorasyonu içinize sinmiş olur. Göze hitap etmesinin yanında dekorasyonun rahatlığınızı bozmaması da gerekmektedir.

Galeri

Tek Katlı Ev Planları ve Dekorasyon Önerileri Tek Katlı Ev Planları ve Dekorasyon Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu