Diğer

Tek Katlı Ev Planı

Müstakil evlerde az maliyet sağlamak için tek katlı ev planı bakabilir ve hayallerindeki eve sahip olabilirler. Müstakil evlerde ihtiyaçlar ön plana alınmalı ve az maliyet ile sağlanmalıdır. İnsan nüfusunun çoğalması ile birlikte şehirdeki yaşam oldukça yorucu olmuştur. Bu nedenle kişiler bir arsa üzerine müstakil ev yaptırmayı tercih edebilirler

Tek Katlı Ev Planı

Kişiler müstakil ev yaptırırken tek katlı evlere ağırlık verebilirler. Bu sayede hem kendilerine ait bir alanları olurken, hem de az maliyetli bir eve sahip olabilirler. Tek katlı evlerde birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Kişiler evlerini işlevsel bir şekilde yaptırabilir ve kullanışlı hale getirebilirler. Böylelikle tek katlı evler yılın her mevsiminde kullanılabilir.

Tek Katlı Ev Planı

3+1 Ev Planı

3+1 ev planı müstakil evler için tercih edilen modellerden birisidir. Genel olarak 120 ile 150 metrekare arasında tercih edilen bu planlama ihtiyaca göre düzenlenebilir. Eğer geniş bir ev isteniyor ise 150 metrekareden daha büyük bir alan da tercih edilebilir. Evin planı tamamen arsanın boyutuna bağlı olarak değişmektedir. Eğer geniş bir arsa ise büyük odalar ile 200 metrekare 3+1 ev modeli de tercih edilebilmektedir.

Tek Katlı Ev Planı

Küçük arsalar için kişiler 100 ile 120 metrekare ev planlaması tercih edebilirler. Bu modellerde odalar daha küçük ancak fazla olacaktır. Genellikle 2 ya da 3 kişinin yaşamasına uygun olarak bu metrekareler tercih edilir.

Tek Katlı Ev Planı

Size Özel Başlıklar

Betonarme Ev Planı

Müstakil evlerde kişiler ahşap ya da beton malzeme tercih edebilirler. Betonarme ev planı, ahşap malzemeye göre daha fazla maliyetli olacaktır. Ancak uzun yıllar boyunca kullanıma imkan verdiği için beton evler tercih edilebilir.

Tek Katlı Ev Planı

Kare Ev Modeli

Eğer arsa kare şekilde ise evi tam ortaya gelebilecek şekilde konumlandırmak istenebilir. Bu sayede bahçenin olduğu gibi evi çevrelemesi sağlanabilir. Kare ev modeli yapılırken ebeveyn banyosu, kiler, giyinme odaları gibi alternatifler kullanılabilir. Tek katlı olması nedeni ile evde dört farklı oda olması evin daha geniş olmasına yardımcı olacaktır. Her odaya ait küçük bir giyinme odası ile her alan verimli olarak değerlendirilebilir.

Galeri

Tek Katlı Ev Planı Tek Katlı Ev Planı Tek Katlı Ev Planı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu