Ev Aksesuarları

Tasarım Gardırop Modelleri

Hazır olan satılan gardıroplar her zaman ihtiyaca uygun olmayabilir ve kişiler daha farklı tasarımlara ihtiyaç duyabilirler. Bu nedenle tasarım gardırop modelleri kişilerin ihtiyaçları arasında yer alabilir. Ev içerisinde kullanılan mobilyalar hem amacına uygun hizmet etmeli hem de görsel olarak şık olmalıdır. Yalnızca kullanım açısından değil, görünüş açısından da ideal bir gardırop modeli tercih edilmesi gereklidir.

Tasarım Gardırop Modelleri

Tasarlanan mobilyaların hepsi daha işlevsel olur ve birden fazla amaca hitap eder. Daha az eşya ile daha çok iş görmek isteyen kişiler mobilya tasarımını tercih edebilirler. Ayrıca diğer mobilyalara birebir uygun olarak mobilya tasarlamak da mümkündür. Tasarım mobilyadaki tek engel kişilerin hayal gücüdür.

Tasarım Gardırop Modelleri

Birleşik Yatak ve Dolap Modeli

Birleşik yatak ve dolap modeli özellikle dar odalar için tercih edilmektedir. Bu modelde istenilen her malzeme tercih edilebilmektedir. Dolap ve yatak tek parça olarak yapılır ve isteğe göre ranza şeklinde yatak da yapılabilmektedir. Ayrıca yatağın altındaki alanlar boş olarak bırakılmaktansa çekmece tercih edilebilir. Bu sayede odadaki her alan detaylı olarak kullanılmış olur. Eşyaların tek parça olarak durması ise odaya genişlik katar.

Tasarım Gardırop Modelleri

Merdiven Dolabı

Merdivenlerin bulunduğu alanlar genel olarak ya dağınık durur ya da ölü alanlar olurlar. Bu alanların değerlendirilmesi evdeki saklama alanını arttıracaktır. Merdiven altının ölçüsü alınabilir ve bu alana uygun olarak dolap yaptırılabilir. Kışlık ve yazlıkları kaldırmak için ideal bir alan olacaktır. Merdiven ile aynı renk tercih edilen bu dolap dışarıdan görüntü kirliliği de oluşturmaz.

Tasarım Gardırop Modelleri

Size Özel Başlıklar

Köşeli Dolap Modeli

Eğer oda dar ise köşeli dolap modeli oldukça iyi bir saklama alanı oluşturacaktır. L tipi bu modeller daha fazla eşya depolama imkanı verecektir. Kapaksız ya da sürgülü kapak olarak tercih edilebilir.

Tasarım Gardırop Modelleri

Yatak ve Dolap Modeli

Bir arada yer alan yatak ve dolaplar küçük çocuk odaları için yaptırılabilmektedir. Yatağın alt tarafı dolap olarak tercih edilir ve yatak yüksekte bulunur. Bu modellerde yatağa merdiven ile çıkış sağlanmaktadır. Yatağın altındaki bütün boşluk ise dolap olarak kullanılabilir ve geniş bir dolap elde edilebilir.

Galeri

Tasarım Gardırop Modelleri Tasarım Gardırop Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu