Diğer

Taş Çeşme Yapımı

Bahçesi olan kişiler birçok farklı dekorasyon ile birlikte bahçelerini düzenlemek isterler. Taş çeşme yapımı da bahçesini kişiselleştirmek isteyen kişilerin tercih ettiği modeller arasında yer alır. Eski görünümü seven ve evinde bu görünümü yakalamak isteyen kişiler bahçelerine çeşme yaptırabilirler. Tarih boyunca birçok farklı alanda çeşmeler kullanılmıştır. Tarihe ilgisi olan ve dayanıklı eşyalara önem veren kişiler için önemlidir.

Taş Çeşme Yapımı

Taş çeşmeler, diğer çeşmelere göre daha kaba bir görünüme sahiptir. Bu nedenle geniş bahçelere yapılması daha uygundur. Ayrıca üzerinde yer alan çeşitli işlemeler ile birlikte oldukça detaylı durur. Yıllar boyunca kullanıma uygundur, kolay zarar görmez ve uygun maliyetlidir.

Taş Çeşme Yapımı

Klasik Çeşme Modelleri

Evine çeşme yaptırmak ve klasikten vazgeçmek istemeyen kişiler için oldukça farklı alternatifler mevcuttur. Klasik çeşme modelleri alternatiflerden en kullanışlı olanları ise taş malzemeden yapılmış olan çeşmelerdir. Kişiler taş çeşmeleri yalnızca bahçelerine değil, köy yerlerine ya da meydanlara yaptırabilirler. Kullanılacak malzemeye göre fiyat farklılıkları oluşabilir. Ancak taş malzeme her zaman daha dayanıklıdır. Bu nedenle taş malzeme daha yaygın olarak tercih edilir.

Taş Çeşme Yapımı

Bazı çeşmeler tek musluk ile yaptırılırken, daha kalabalık bölgeler için çok musluk tercih edilebilir. Musluklar yan yana ya da daire şeklinde tercih edilebilir. Bu seçim tamamen alanın boyutuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genel olarak tercih edilen modellerde ise iki adet musluk yer alır.

Taş Çeşme Yapımı

Size Özel Başlıklar

Taş Malzemenin Avantajları

Taş malzeme kullanılırken, genel olarak doğal taşlar kullanılır. Eğer ev bahçesine yapılıyor ise taşlar enerjilerine göre tercih edilebilir. Fakat enerjilerine göre taş seçiminde maliyet daha yüksek olacaktır. Ancak çeşme bahçeye pozitif enerji verecek ve olduğu alanın enerjisini yükseltecektir.

Taş Çeşme Yapımı

Eğer kişiler klasik taş çeşme modellerini tercih etmek istiyorlarsa daha az maliyetli olacaktır. Taş malzemenin avantajları arasında maliyetinin az olması yer alır. Bu noktada asıl amaç dayanıklılık ve kullanışlılıktır. Çünkü taş çeşmeler uzun süre kullanıma dayanabilir ve hava koşullarında herhangi bir zarar görmez. Her alana uygun olarak boyutlandırılabilir ve küçük alanlar için dar boyutlu olarak da yapılabilir. İşçilik tercih etmezseniz daha uygun fiyatlarla çeşme sahibi olabilirsiniz.

Galeri

Taş Çeşme Yapımı Taş Çeşme Yapımı Taş Çeşme Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu