Diğer

Tarçın Rengi Koltuk Hangi Renkle Kombinlenir

Tarçın rengi koltuk hangi renkle kombinlenir, renk uyumu için hangi tonlar seçilir? Eğer evinizdeki mobilyalarınız tarçın rengiyse, baskın bir renk tonu olduğu için pekiştirici renkler katmak gerekir. Tarçın rengi turuncu rengin tonlarına yakındır. Renk geçişlerinde keskin ayrımlar tercih edenler tarçın yeşil koltuk takımı kullanabilirler. Yeşil renk tarçın rengiyle birlikte hoş bir görüntü yaratmaktadır. Tarçın rengi koltuk hangi renkle kombinlenir

Tarçın rengi koltuk hangi renkle kombinlenir

Tarçın krem rengi koltuk takımı tercih ederseniz, tarçın renginin ön plana çıkmasını ve krem rengi ile odaya ferah bir ortam oluşturmayı sağlarsınız. Ayrıca radikal bir renk geçişi ve marjinal bir oturma odası için Saks mavisi ya da gece mavisi koltuklar da tercih edebilirsiniz. Elbette bu renk geçişleri yastıklar ve farklı berjerler ile sağlanabilmektedir.

Tarçın rengi koltuk hangi renkle kombinlenir

Tarçın Rengi Koltuk Dekorasyonu

Tarçın rengi koltuklara sahip olan kullanıcıların duvar renklerinin koyu tonda olması önerilmektedir. Çünkü tarçın rengi açık renk bir duvarla çok fazla parlamaya neden olabilir. Tarçın rengi koltuk dekorasyonu uygulayan kullanıcıların aksesuarlarda mavi, turuncu ve beyaz tonlarını kullanmaları önerilebilir. Ahşap renklerdeki dekorasyon ürünleri koltuklar ve duvar renkleriyle birlikte solgun görüneceği için çok fazla tavsiye edilmez. Koltuk dekorasyonunu en çok etkileyen unsurlardan olan halı açık tonda bir renkte seçilmelidir. Halının desenli ya da sade olması pek önemli değildir ancak renk tonu olarak mavi, gri, kahverengi ve beyaz gibi renkler önerilebilir.

Tarçın rengi koltuk hangi renkle kombinlenir

Oturma odanızın tarçın rengi koltuklar ile aydınlık bir ortam yaratmak istiyorsanız pencere karşısında koltukları bulundurmalısınız. Ayrıca aydınlık ortamı arttıracak olan ayna dekorlarını da kullanabilirsiniz. Eğer oturma odanızda şık bir koltuk tercih ediyorsanız chester koltuk tercih etmeniz önerilebilir. Tarçın rengi kadife koltuk tercih edenler ise çoğunlukla minimal bir oda yapısı oluşturmuş olurlar.

Tarçın rengi koltuk hangi renkle kombinlenir

Size Özel Başlıklar

Ayrıca salonda renk geçişleri için koltuk yakınlarında yeşil bitkilerin bulunması odanıza müthiş bir ferahlık katacaktır. Oda içerisinde füme rengi koltuk ve tarçın rengi berjer tercih ediyorsanız, mobilyalarda krem rengi ya da beyaz tonlarına yönelebilirsiniz. Bu odanın sıcak bir renk geçişi oluşturmasını sağlar. Aydınlatmalarda beyaz ışık kullanmak önerilir.

Galeri

Tarçın rengi koltuk hangi renkle kombinlenir Tarçın rengi koltuk hangi renkle kombinlenir Tarçın rengi koltuk hangi renkle kombinlenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu