Salon

Sportif Salon Dekorasyon Önerileri

Bu yazımız içerisinde sportif salon dekorasyon önerileri hakkında bilgi vereceğiz. Birçok farklı oturma grubu ve çeşitli aksesuarlar için bazı dekorasyon fikirleri karar vermenizi daha kolaylaştıracaktır.

Eğer salonunuzu yeniden dekore etmek istiyorsanız öncesinde tarzınıza karar vermeniz gereklidir. Şık bir salon yerine sportif salon tercih etmek isteyen kişiler için bu karar oldukça zordur. Çünkü genel olarak öneriler şık salonlar için yer alır.

Sportif Salon

Duvar Kağıdı Kullanın

Eğer sportif bir salonu tercih ediyorsanız duvar kağıdını tercih edebilirsiniz. Çeşitli figürlerin olduğu duvar kağıtları oldukça kullanışlı olacaktır. Duvar kağıtlarının temizliği kolaydır ve yalnızca silinerek temizliği sağlanabilir. Bu yüzden kolay bir kullanıma da imkan verecektir. Her tarza göre duvar kağıdı mevcuttur ve piyasada binlerce farklı duvar kağıdı yer alır.

Sportif Salon

Kırmızı Kullanmayın

Sportif salon dekorasyon önerileri zaman kişiler genellikle kırmızı ve siyah gibi renkler kullanmayı düşünür. Ancak salonlarınızda kesinlikle kırmızı kullanmayın. Kırmızı negatif bir enerji yayar ve oldukça iddialı bir renktir. İddialı olması nedeni ile odadaki enerjiyi tamamen içerisine alır ve kişilerin keyifli vakit geçirmesini engeller. Daha kaygılı ve stresli bir ortamın meydana gelmesine neden olur.

Sportif Salon

Zıtlıklardan Faydalanın

Zıt şeyler her zaman uyumsuz durmayacaktır. Büyük ile küçük, siyah ile beyaz ya da birçok farklı zıt kavram bir arada kullanılabilir. Salonun tam ortasında bulunan eşyalar için birisi büyük birisi küçük objeler tercih edilebilir. Bu sayede zıtlıklardaki uyum yakalanmış olur ve istenilen spor görüntüye daha da yakınlaşılır.

Size Özel Başlıklar

Sportif Salon

Önceliği Mobilyaya Verin

Eğer bir salonu baştan dekore ediyorsanız önceliği mobilyaya verin. Büyük eşyalar seçildikten sonra, küçük aksesuarları tercih etmek daha kolay olacaktır. Bu sayede salon dekorasyonu daha rahat bir şekilde tamamlanabilecektir.

Sportif Salon

Büyük parçalarda ağırlıklı olarak bir renk bulunur. Bu renkleri barındıran aksesuarlar ve küçük eşyalar seçmek dekorasyonu daha da kolaylaştırır. Ancak dekorasyonda birbirinden farklı aksesuarlar tercih edilir ise, bu aksesuarlara uygun eşya bulmak daha zor olacaktır. Mobilyada tekli koltuk yerine puf kullanmak tercih edilebilir. Bu dokunuşlar salonda oldukça etkili olacaktır.

Galeri

Sportif Salon Sportif Salon Sportif Salon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu