Yatak Odası

Siyah Yatak Odası Tasarımları

Siyah yatak odası tasarımları oldukça geniş bir konsept olacaktır. Buna göre verilmiş olan her türlü eşyanın ve kullanılan her türlü rengin siyah yatak odası ile uyum sağlayacak şekilde düzenlenmiş olması gerekecektir. Siyah oldukça asil duruşlu bir renk olarak yanında pek çok farklı rengin barınmasına izin verebilir niteliktedir. Ancak kullanılan her türlü rengin de eşyalar ile birlikte bir bütünlük sağlaması beklenecektir. Bu durumda özellikle ahşap kullanılması olumsuz bir durum olabilir. Siyah, modernliği çağrıştıran bir renk olarak ahşap ile büyük bir uyum sağlamayabilir. Siyah yatak odası tasarımları

Siyah yatak odası tasarımları

Siyah Yatak Odası ile Uyum Sağlayabilecek Farklı Renkler

Siyah yatak odasında kullanılabilecek renkler, bahsedildiği üzere neredeyse sınırsızdır. Buna göre kırmızı, beyaz, gri, krem ve aynı zamanda birçok farklı renk siyah yatak odasında uyum yakalayabilir. Bunun yanında farklı desenler de tercih edilebilir. Özellikle kübist ve modern yapılı desenler harika bir ahenk sergileyebilecektir.

Siyah yatak odası tasarımları

Siyah odalarda kullanılmaması gereken renkler ise kahverengi ve bu tarz koyu ya da siyahı gölgede bırakacak renkler olabilir. Bu anlamda siyaha yakışacak renkler canlı ya da sade renkler olacaktır. Bunun yanında aynalı eşyalar da renk bakımından zengin bir görüntü sunmasalar da odayı büyük ve canlı göstereceklerdir.  Aynı anlamda altın rengi veya gümüş rengi de kullanılabilmektedir.

Siyah yatak odası tasarımları

Siyah Yatak Odası İçin Dekorasyon Eşyaları

Siyah yatak odası dekorasyonu için kullanılabilecek eşyalar da oldukça fazladır. Buna göre özellikle duvarlara asılabilecek modern portre ve resimler ya da çizgisel sanat türleri tercih edilebilir. Aynı anlamda aynalar da önemli bir yer tutabilir. Beyaz renkli ışıklandırmalar da büyük bir uyum sağlayacaktır. Aynı zamanda yatak başlıklarının üzerinde bulunan beyaz ya da gri renklerdeki kürk tarzındaki dekorasyon eşyaları da tercih edilebilir. Halıların ise olabildiğince sade olması ile birlikte siyah rengi öne çıkacaktır. Bununla birlikte deri koltuklar ve siyah cam masalar da tercih edilerek yatak odası içerisinde işlevsel bir alan yaratılabilir. Aynı şekilde farklı bitkiler de oda içerisine yerleştirilebilir.

Galeri

Size Özel Başlıklar

Siyah yatak odası tasarımları Siyah yatak odası tasarımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu