Salon

Şık Salon Dekorasyonu

Şık salon dekorasyonu yapılmak istendiği zaman kişiler yüksek maliyetli tasarımları akıllarına getirirler. Ancak salon dekorasyonu uygun maliyet ile de gerçekleştirilebilmektedir. Dekorasyon yapılırken asıl etkili unsurun zevk ve kullanılan tarz olduğu unutulmamalıdır.

Şık Salon Dekorasyonu

Bu nedenle kişiler doğru bir dekorasyon ile şık salonlara sahip olabilirler. Kişiler zevklerini belirleyip doğru eşyalar ile birlikte birbirinden şık salon tasarımları elde edebilirler.

Giyinme Odasında Nasıl Dolap Kullanılmalıdır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Şık Salon Dekorasyonu

Ev içerisinde en farklı dekore edilebilen alanlardan birisi de salonlardır. Kişiler dekorasyon önerilerini araştırdıkları zaman binlerce farklı fikir ile karşılaşabilirler. Doğru tema, doğru eşyalar ve doğru boyutların seçimine özen gösterilmelidir. Salonlar dekore edilirken kişiler en çok sade tasarımlara yönelim gösterirler. Bu nedenle kişiler az maliyet ile şık bir salon görünümü yakalayabilirler.

Şık Salon Dekorasyonu

Tarz Salon Tasarımları

Tarz salon tasarımları elde edilmek isteniyor ise bazı detaylara özen gösterilmesi gereklidir. Modern aydınlatma fikirlerine dikkat edilebilir ve salonlarda bu aydınlatmalara yer verilebilir. Son zamanların modası olarak aydınlatmalarda duvardan ışıklandırma tercih edilir.

Size Özel Başlıklar

Şık Salon Dekorasyonu

Renklerin doğru kullanımı ile birlikte tarz salon tasarımlarını yakalamak mümkündür. Bu nedenle renklerin kullanımına dikkat edilmelidir. Belirli bir renk kombinasyonu seçilmeli ve bu kombinasyonlarla renk uyumu yakalanmalıdır. Yalnızca bir renge ağırlık verilmesi oldukça karmaşık duracaktır. Bu nedenle oda göz yorucu bir hal alır. Doğru renkler bir araya gelir ise tarz görünüm yakalamak mümkündür.

Şık Salon Dekorasyonu

Şık Salon Dekorasyonunda Püf Noktalar

Tasarımlarda şık salon dekorasyonunda püf noktalar bulunur, kişiler bu püf noktalara dikkat ederek daha kolay bir şekilde tasarım yapabilirler.  Dikkat edilmesi gereken püf noktalar ise şöyledir;

  • Mobilyaların birbiri ile uyumlu seçilmesi gereklidir. Halı, perde ve oturma grubu gibi eşyalar birbirini tamamlayıcı olmalıdır. İlk olarak büyük mobilyanın tercih edilmesi dekorasyonun daha kolay olmasını sağlayacaktır.
  • Öncelikle koltuk takımı, ardından perde ve halılar seçilmelidir. En son ise tamamlayıcı aksesuarlar ile dekorasyon tamamlanabilir.
  • Eğer koltuk takımı metal gövdeli ise orta sehpa ve televizyon ünitesi de aynı malzemeden olmalıdır.
  • Salondaki her eşyanın birbirini tamamlayıcı bir özelliği olması dekorasyondaki en önemli noktadır. Duvarlar da mobilyalarla uyumlu renklere boyanmalıdır.

Galeri

Şık Salon Dekorasyonu Şık Salon Dekorasyonu Şık Salon Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu