Oturma Odası

Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu

Sıcak oturma odası dekorasyonu oldukça samimi ve aynı zamanda adında da olduğu gibi insanların içini ısıtarak hoş bir görünüm ve aynı zamanda rahatlık sağlayabilecek odalardır. Bu anlamda sıcak oturma odası dekorasyonu yapmak da oldukça kolaydır. Belirli renkler ve farklı mobilyalar ya da dekorasyon gereçleri kullanılarak sıcak görünümlü bir oturma odasına kolayca kavuşulabilir.

Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu

1.      Renkli Mobilyalar

Renkli mobilyalar sayesinde salonunuza samimi bir görünüm verebilirsiniz. Bu anlamda yeşil, kırmızı, mor ve pembe renkli mobilyalar ile kombinlenmiş beyaz eşyalar oldukça revaçtadır. Bu anlamda genellikle soft renklerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Böylelikle oturma odası rahat bir alana dönüştürülebilir.

Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu

2.      Aydınlatma

Aydınlatma hem sarı hem de beyaz ışıkla yapılabilir. Bunun yanında kullanılacak olan farklı aydınlatma türleri ayaklı ışıklandırmalar ya da avizeler olabilir. Sıcak bir görünüm yaratmak için bu aydınlatmaların beyaz renkli kumaş tarzı materyaller ile süslenmesi de önerilebilir.

Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu

3.      Bitkiler

Sıcak oturma odası için dekorasyon fikirleri arasında bitkilerin de büyük bir yeri olacaktır. Buna göre seçilmiş olan farklı bitkiler sayesinde oldukça ferah bir alan yaratılabilir. Salon içerisinde birkaç yere serpiştirilmiş olan farklı renkteki bitkiler gününüzü bir aile olarak geçirdiğiniz bu alana güzel bir dekorasyon olarak yansıtılabilmektedir. Bunun için farklı boyutlardaki bitkileri de tercih edebilirsiniz.

Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu

Size Özel Başlıklar

4.      Duvar Süsleri

Duvar süsleri, bir oturma odasında kullanılabilecek dekoratif eşyalar arasında başta gelecektir. Bu anlamda aile resimleri, tablolar, saatler, daire şeklindeki aynalar da samimi bir ortam yaratabilmektedir. Oturma grubu dekorasyon fikirleri arasında aynı zamanda çeşitli duvar süslerinin büyük bir yeri vardır. El işi ile birlikte eğlenceli bir şekilde de yapabileceğiniz duvar süsleri oturma odanızda rahat bir görüntü sergileyebildiği gibi aynı zamanda şık da duracaktır.

Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu

5.      Dekoratif Eşyalar

Dekoratif eşyalar ise halılar, kırlentler ya da biblolar ve mumlar olarak seçilebilir. Bu anlamda her bir farklı dekoratif eşyanın rengi de salon ile uyumlu olmalıdır. Bu eşyalar bir tamamlayıcı görevi görerek oldukça iyi bir dizayn zevkine sahip olduğunuzun kanıtı olacaktır.

Galeri

Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu Sıcak Oturma Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu