Ev DekorasyonuKendin Yap

Evde Kendin Yap : Sakallı İpten Paspas Modelleri

Sakallı İpten Paspas Modelleri Açıklamaları

Sakallı ipler sektörde yer aldı alalı her zaman ilgi kaynağı olmuştur. Bu nedenle de kazak, atkı, lif, paspas ve kilim gibi çeşitli örgü eşyaları için de tercih edilir. Dokusu oldukça yumuşaktır ve yapısında parlaklık bulunur. Gösterişli görünümü sayesinde örgü seven kişiler tarafından her modelde seçilir. Yapısı sayesinde de her şekle kolaylıkla girebilir ve son modellerde seçilen ise paspas yapımıdır. Sakallı ipten paspas modelleri oldukça çeşitlidir ve mutfak, banyo ya da ara salon gibi birçok alanda kullanılır. 5 Dakikada Hallet kendisi paspas örmek isteyen kişiler yapımını okuyabilir ve kendilerine uygun bir şekilde paspas örebilirler. Banyo paspası nasıl olmalı? Emicilik, hijyen, kaydırmazlık özelliği, renk ve desen seçimi önemlidir.

Paspas Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde oldukça moda olan sakallı ipten paspas modelleri açıklamaları ile yazı içinde anlatılmıştır. Öncelikle paspas yapımı için kişilerin bir tığ kullanması gereklidir. Tığ ile birlikte ipe şekil vermek daha kolay olacaktır. Yükseklik ve yumuşaklık baz alınarak kişiler tercih ettikleri sakallı ipi edinmelidir. Ardından kişiler yapacakları ortama uygun olarak paspasın boyutlarını seçer. Bu boyutlara uygun olarak şişler seçilir. Şişler misinalı ya da düz olarak iki farklı şekilde de tercih edilebilir. Genellikle evde paspas yapımı için 5 numaralı şişler daha kolay olacaktır. Paspas boyutlarına göre ilmek sayısı değişecektir, ancak kişiler ortalama bir boyuta göre 150 ya da 200 ilmek atılabilir. Daha büyük paspas modelleri için ise 250 ile 300 arasında ilmek atılması yeterli olur.

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Sakallı ipten paspas modelleri çeşitli renklerde seçilebilir. Tek renk olarak tercih edilebilen bu paspaslar, çift ya da üç renk olarak da belirlenebilir. Klasik örgü yöntemi ile kişiler yapmak istedikleri alana uygun boyutlarda örme işlemini yapabilirler. Ardından paspasın uygun bir hale gelmesi adına kaydırmaz taban temin edilmelidir. Kaydırmaz taban, örgüye belirli aralıklarla dikilir ve paspas elde edilir.

Bu esnada paspas yapımında kullanılan örgü ipi ile aynı renkte ip kullanmak önemlidir. Uğur böceği, nazar boncuğu, çiçek, ponpon ya da çeşitli çiçek modelleri zevke göre yapılarak ev için ideal bir paspas yapılabilir.

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Size Özel Başlıklar

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu