Diğer

Rustik Perde Modelleri

Rustik perde modelleri; son yılların en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer alır. Hem sade hem de gösterişli tasarımı nedeniyle her türlü dekorasyona uygundur ve bu açıdan da yoğun olarak tercih edilir.  Perde tasarımları aslında ev dekorasyonu açısından önemli unsurlardan birisidir. Genelde büyük mobilyalar ya da eşyalar çok sık değiştirilmediği için; evlerde ve yaşam alanlarında değişiklik yapılmak istendiğinde doğrudan perde gibi ürünlere eğilim olmaktadır. Bir farklılık oluşturmak istendiğinde ve dönüşümlü olarak kullanılmak istendiğinde farklı renk ve tasarıma sahip perdeler tercih edilmektedir. Bu sayede evin görünümü bir anda değişebilmektedir. Perde tasarımına uygun kırlent seçimi de sıklıkla uygulanmaktadır. Bu sayede evlerde bir bütünlük oluşturmak amaçlanır.

Rustik Perde Modelleri

Otantik Rustik Perde Modelleri

Rustik kelimesi tanım olarak korniş benzeri bir manaya gelmektedir. Aslında perdenin kendisini değil takılma şeklini ifade etmektedir. Rustik perde denildiği zaman ahşap bir alana takılan perde modeli olduğu görülür. Dolayısıyla ek bir kornişe ihtiyaç olmaz ve doğrudan bu model sayesinde perdeler asılabilir.

Rustik Perde Modelleri

Otantik rustik perde modelleri, perde seçiminde son yılların en çok tercih edilen içerikleri arasındadır. Özellikle klasik tasarım sevenler tarafından dekorasyon bütünleyici bir öğe olarak otantik perde modelleri sıklıkla kullanılmaktadır. Rustik perdelerin evlerde en çok kullanıldığı alanların başında mutlaklar gelmektedir. Daha çok otantik tasarım seven kişiler tarafından bu tarz dekorasyonları tamamlayıcı olarak düşünülmektedir.

Rustik Perde Modelleri

Kullanım olarak da konforlu olan rustik perdeler stor perde gibi indirme kaldırma zahmetinden ya da korniş takma çıkarma uğraşında kurtarır. Rustik perdeler kısaca büyük silindir malzeme üzerine bankalar aracılığı ile yerleştirilir. Hem görseli güzel hem de kullanımı pratik bir üründür.

Rustik Perde Modelleri

Size Özel Başlıklar

Kısa Rustik Perde Modelleri

Kısa rustik perde modelleri kullanım alanına bağlı olarak tercih edilebilmektedir. Salon gibi alanlarda genelde yere kadar uzanan uzun rustik perdeler kullanılmakla birlikte, isteğe ve ihtiyaca göre kısa modelleri de rahatlıkla bulunabilmektedir. Kullanım alanına bağlı olarak birçok farklı kumaştan ve desenden oluşan rustik perdeler içerisinden beğeniye en uygun model rahatlıkla seçilebilir. Özellikle mutfaklar için iç açıcı çiçek desenleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Galeri

Rustik Perde Modelleri Rustik Perde Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu