Ev Dekorasyonu

Provence Stili Evler

Provence Stili Evler Ev dekorasyonunda modern dokunuşlar daima ilgi çekiyor olsa da günümüzde klasik ve kült haline dönüşmüş dekorasyon önerileri de sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle Retro tarz dekorasyonu sevenler için Provence Stili evler dekore etmek son derece kolay ve az maliyetli olabilir.

Provence Stili evler tahmin edileceği üzere klasik dokunuşlar üzerinden dizayn edilmektedir ve Akdeniz’in büyülü ahengi bu dekorasyon fikrinin ana ekseriyetini oluşturmaktadır. Dolayısıyla tercih edilen renkler çoğunlukla açık tonlardadır ve Akdeniz iklimine yakışır ölçüde klasisizm ile modernizmin birleşmesinden oluşur.

Provence Ne Demek?

Provence Stili Evler

Provence en genel olarak Fransa ülkesi anlamına gelmektedir. Dekorasyonda ise Provence Stili evler dizayn edebilmek adına Fransa’nın kırsal köyleri ile modern şehirlerinin birleşmesinden oluşan naif bir esinti anlamına gelir. Sıcak ve pastel renklerin kullanılmasıyla oluşturulan Provence tarzı dekorasyon da pastel renklerin yanı sıra eskitilmiş eşyalar ve aksesuarlar kullanılmalıdır.

Provence Tarzı Mobilya

Provence Stili Evler

Provence tarzı mobilya eskitilmiş ev eşyalarından oluşmaktadır. Akdeniz’in sıcak esintilerinin merkeze alınması durumunda kırsal fakat son derece modernize olmuş bir yaşam alanı inşa edebilmek adına ahşap oymalı eski ya da eskitilmiş mobilyalar tercih edilebilir.

En genel anlamıyla Provence tarzı dekorasyon tercih edilecekse Retro stile sahip mobilyalara ve aksesuarlara yönelim gösterilmelidir. Bunula birlikte Akdeniz’in yaşayan ve canlı atmosferinin de en yüksek düzeyde sağlanması gerekir. Canlı bir atmosfer inşa edilmek isteniyorsa şüphesiz bitkilere yönelmek en doğru tercih olacaktır

Provence Tarzı Dekorasyon

Provence Stili Evler

Size Özel Başlıklar

Provence tarzı dekorasyon yaparken modern görünüşlerin kırsal cazibeler ile süslenmesi düşüncesi merkeze alınmalıdır. Dolayısıyla dekorasyonun en temel amacının klasik dekoratif yaklaşımlar ile modern görünümlerin bir arada sunulması üzerinedir. Bu bağlamda teknolojik ürünlere yönelim gösterilmeden basit ve salaş mobilyalar, aksesuarlar ve diğer eşyalar tercih edilmelidir.

Provence Stili Evler

Provence tarzı dekorasyon genel iki farklı konuda büyük avantajlar vadetmektedir. Her şeyden önce klasik bir yaklaşım olması ve kült haline dönüşmüş olması ev dekorasyonu konusunda benzersiz bir kombinasyonun elde edilmesini sağlar. Aynı zamanda aksesuar, mobilya ve eşya tercihinde yalınlık ve salaşlık merkeze alındığından kullanım alanları konusunda da geniş bir alan açmaktadır. Nar çiçeği rengi ev dekorasyonunu inceleyebilirsiniz.

Provence Stili Evler

Provence Stili Evler

Provence Stili Evler

Provence Stili Evler

Provence Stili Evler

Provence Stili Evler

Provence Stili Evler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu