Oturma Odası

Oturma Odasına Retro Havası Nasıl Katılır?

Oturma Odasına Retro Havası Nasıl Katılır? / İnsanlar genellikle eski zamanlara karşı bir hasret duyar ve o zamanları yaşatmak isterler. Son zamanların modası olan retro tarz da birçok farklı şekilde hayatların içerisinde yerini almıştır. Geçmişe ait izleri görmekten keyif alan kişiler oturma odasına retro havası katmak isterler. Eve retro havası vermek sanıldığından daha çok kolaydır.

Oturma Odasına Retro

Özellikle kişiler evde en çok zaman geçirdikleri alanı kendi zevklerine göre düzenlemek isterler. Retro tasarımlar bazen sade olabilirken bazen canlı ve enerjik bir ortam oluşmasını sağlar. Ancak nasıl dekore edilir ise edilsin, oturma odaları her zaman özgün bir şekilde dekore edilmelidir. Bunun için kişiler kendilerine ait dokunuşları da ihmal etmemelidir.

Giyinme Odasında Nasıl Dolap Kullanılmalıdır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Oturma Odasına Retro

Oturma Odasına Retro Tasarım Önerileri

Oturma odasına retro tasarım önerileri ile istenilen havayı yakalamak oldukça kolaydır. Retro bir hava yaratmak için sanıldığı gibi eski eşyalara yer vermek gerekli değildir. Bu tasarım için öncelikle kişiler hangi dönemi tercih edeceklerine karar vermelidir. Her dönemin kendisine ait bir izi vardır ve bu izlere yer verilerek oturma odasında Retro bir hava oluşturulabilir.

Oturma Odasına Retro

Büyük mobilyaların yanı sıra, küçük aksesuarlarla odaya istenilen havayı katmak da mümkündür. Retro tasarımlarda kullanılan renklerin, ağırlıklı olarak parlak ve canlı olmasına özel gösterilmesi gereklidir. Bu renkler, rahat mobilyalar ile birlikte kombinlediği zaman oldukça hoş bir dekorasyon elde edilecektir. Ayrıca baskılı kırlentler ve retro tasarımlı küçük aksesuarlarla odanın dekorasyonu tamamlanabilir.

Size Özel Başlıklar

Oturma Odasına Retro

Retro Tasarımın Önemli Detayları

Retro tasarımın önemli detayları bulunmaktadır ve bu detaylar uygulandığında istenilen görünüm yakalanabilecektir. Retro eski zamanı yansıtmak için kullanılan bir tarzdır. Bu nedenle retro tarz uygulanırken kişilerin hangi dönemi tercih ettiği oldukça önemlidir. Her dönemin kendisine ait bir mobilyası ve deseni bulunmaktadır.

Oturma Odasına Retro

Ayrıca döneme ait olan kumaşlar da göz önüne alınarak bir tasarımın yapılması gereklidir. Yansıtılan dönem eşyaları birbirine uyumlu olmalı ve göz yormamalıdır. Aksi takdirde oturma odası oldukça karmaşık duracak ve istenilen görünümden uzaklaşılacaktır. Bütün bir salonda retro tasarım gerçekleştirmek istenilmezse, bu görünüm aksesuarlarla desteklenebilir.

Galeri

Oturma Odasına Retro Oturma Odasına Retro Oturma Odasına Retro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu