Oturma Odası

Oturma Odası Mobilyaları Nasıl Seçilir?

Oturma odası mobilyaları ev içerisinde en çok vakit geçirilen bir alan olarak yer alır. Misafirleri bu alanda ağırlar, gün içerisindeki boş vakitlerimizi bu alanda değerlendiririz. Bu yüzden salon tamamen ihtiyaca yönelik ve konforlu olacak şekilde dekore edilmelidir. Oturma odası mobilyaları seçilirken konfor ön plana alınmalıdır.

Oturma Odası Mobilyaları

Son zamanların modası arasında ağırlıklı olarak sadeliği barındıran İskandinav tarzı yer alır. Daha renkli tarzların da kullanıldığı oturma odalarında pastel renkler kullanılır. Pastel renklerle odanın enerjisi yükseltilir ve odanın sıcak bir havada olması sağlanır. Son zamanlarda odalar içerisinde el yapımı dekoratif eşyalar da oldukça moda olmuştur. Mobilyalar da her zaman dekoratif eşyalar ile uyumlu olmalıdır.

Oturma Odası Koltuk Seçimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Oturma Odası Mobilyaları

Mobilyanın Malzemesi

Seçilen mobilyanın malzemesi de dikkat edilmelidir. Mobilyanın iskeletinin sağlam olması ve yıllar boyunca dayanıklı bir şekilde kalması gereklidir. Ayrıca mobilyanın ayakları da dikkat gerektiren bir unsurdur. Bazı mobilyalar ayaksız olarak üretilir ve yere sıfırdır. Bu durumda kişiler kendi kullanım şekillerine göre mobilya seçmelidir.

Oturma Odası Mobilyaları

Mobilyanın kumaşında kullanılacak malzeme de kullanışlı olması açısından önemlidir. Kumaşın rengi ve deseni tarz konusunda oldukça belirleyici olacaktır. Hangi kumaşın mobilyada tercih edildiğine bağlı olarak kullanımda oldukça direkt etkisi olacaktır.

Size Özel Başlıklar

Oturma Odası Mobilyaları

Örnek verecek olursak deri koltuklar sıcak günler için kullanışlı değildir. Uzun süre oturulduğunda da bir müddet sonra rahatsızlık hissi verecektir. Bu nedenle kadife ve deri kumaşlardan uzak durulması gereklidir.

Oturma Odası Mobilyaları

Mobilyada Renk Seçimi

Mobilyada renk seçimi her zaman tek renk olmak zorunda hissinden uzak durabilirsiniz. Farklı renklerin kombinleri beklenenden daha iyi duracaktır. Son zamanlarda özellikle birbirine zıt renkler mobilyalarda tercih edilir. Kırlentler ile mobilya üzerinde zıtlık yaratmak oldukça iddialı bir oturma odası elde etmeye yardımcı olacaktır.

Oturma Odası Mobilyaları

Eğer duvarlarda sadelik tercih edilmiş ise mobilyalar ön plana çıkmalıdır. Ancak duvarlardaki renklilik fazla ise sade bir koltuk takımı tercih edilebilir. Kırlentler ile birlikte duvarın uyum sağlaması ile oda bütünlüğünü sağlamış olur. Küçük aksesuarlar ile birlikte oda tamamen bir uyum içerisine getirilir. Bu sayede göze hitap eden konforlu bir ortam elde edilir.

Galeri

Oturma Odası Mobilyaları Oturma Odası Mobilyaları Oturma Odası Mobilyaları Oturma Odası Mobilyaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu