Oturma Odası

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?/ Oturma odası bir evin en önemli alanları arasında yer alır. Kişiler bütün gün dışarıda vakit geçirdikten sonra oturma odasında oturur ve birlikte vakit geçirirler. Bu nedenle negatif enerjiden uzak ve olabildiğince pozitif enerji taşıyan odalar yapılması gereklidir. Kişiler oturma odası dekorasyonu nasıl olmalıdır? Sorusunu sorduklarında odanın enerjisi ön plana çıkar.

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?Oturma odası dekorasyonu yapılırken ilk olarak odanın hangi cepheye baktığı ele alınmalıdır. Odanın büyüklüğü ve şekli de dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alır. Oda kendi boyutuna uygun eşyalar ile dekore edilmelidir. Öncelikle oturma odası diğer odalar ile uyumlu olmalıdır. Odaların hepsi birbiri ile bağlantılı olur ise şık bir dekorasyon elde edilebilir.

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

İşlevsel Mobilyalar

Oturma odasını daha kullanışlı hale getirecek detaylardan birisi de işlevsel mobilyalar kullanılmasıdır. Bu mobilyalar odada hem daha az yer kaplayacak hem de birden çok amaca hizmet edecektir. Kendisine özgü dekorasyon yapmak isteyen kişiler için ideal bir seçimdir. İşlevsel mobilyalar arasında ilk olarak orta sehpalar yer alır. Zaman zaman masa olarak da kullanılabilen bu sehpalar oldukça kullanışlıdır.

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Küçük Odalarda Önemli Detaylar

Oturma odasının boyutlarına göre farklı detaylar önem kazanır. Eğer küçük bir oturma odası dekore edilecek ise aksesuar kullanımı olabildiğince az olmalıdır. Büyük ve az sayıda aksesuarlar ile odadaki bütünlük tamamlanabilir. Koyu renkler ise olabildiğince az tutulmalıdır. Açık renk kullanılarak odaya genişlik katılabilir.

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Büyük Oturma Odası Dekorasyonu

Büyük oturma odası dekorasyonu esnasında eşyalar köşelere sabitlenmemelidir. Duvara dayanan eşyalar odanın ortasında daha fazla boş alan bırakacaktır. Bu nedenle oda gereğinden boş duracak ve istenilen görünüm elde edilemeyecektir. Büyük bir odaya sahipseniz büyük mobilyalar tercih edebilirsiniz. Mobilyaları ortaya konumlandırabilir ve her iki alanda da boş yer bırakabilirsiniz.

Size Özel Başlıklar

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Küçük aksesuarlar kullanabilir ve odayı zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Küçük odalarda, büyük aksesuar kullanımı tavsiye edilir. Ancak büyük odalarda istenilen her aksesuar daha kolay kullanılabilecektir. Bu nedenle kişiler büyük ve küçük çeşitli aksesuarlar ile uyum sağlayabilirler. Zıt renklerin uyumu da odada ön plana çıkartılabilir.

Galeri

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu