Oturma Odası

Oturma Odası Dekorasyonu

Evin en önemli alanlarından birisi olan oturma odası dekorasyonu birçok kişi için çok zahmet vericidir. Oturma odası dekorasyonu odanın şekli, istenilen tarz ve bakılan cepheye bağlı olarak farklı şekilde yapılabilmektedir.

Oturma Odası Dekorasyonu

Bütün oturma odası dekorasyonlarının aynı şekilde yapılması mümkün değildir. Ancak istenilen tarza uygun olarak oturma odaları ele alınabilir ve beğenilen detaylar kullanılarak şık salonlar elde edilebilir. Kişiler beğendikleri bütün detayları evlerinde kullanmak isteyebilirler. Bu durum sonucunda da bekledikleri gibi sonuç almaz ve hüsrana uğrarlar.

L Koltuk Dekorasyon Fikirleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Oturma Odası Dekorasyonu

Kişilerin her beğendiği detayı kendi oturma odasında uygulayamamasının asıl nedeni odalar arasındaki farklılıklardır. Odaların boyutları, şekli ve tavan alçaklığı gibi birçok detay dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Eşyaları Nasıl Yerleştirilmelidir?

Oturma odası eşyaları yerleştirilirken birçok kişi zorluk çeker. Çünkü bütün günün yorgunluğunun atıldığı ortak kullanım alanıdır. Bu nedenle kişiler huzurlu, sakin ve enerjilerini yükselten bir odaya ulaşmak isterler. Eşyaların dizilimi bile odadaki enerjiyi etkileyebilir ve kişilerin gündelik yaşamına etki edebilir.

Size Özel Başlıklar

Oturma Odası Dekorasyonu

Eğer oturma odası büyük ise belirli bir bölümü belirlenmeli ve eşya dizilimi bu alan etrafına yapılmalıdır. Oturma odasındaki bir alan boş bırakılmalı ve eşyalar ile göz yorulmamalıdır. Az eşyaya sahip olan odaların daha huzurlu bir etki verdiği unutulmamalıdır. Büyük oturma odası için eşyalar büyük tercih edilebilir ve küçük aksesuarlarla birlikte odaya güzel bir hava katılabilir.

Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük Odalar Nasıl Dekore Edilmelidir?

Küçük oturma odası dekore edilirken her alanın verimli olarak kullanıldığına emin olunmalıdır. Örnek olarak koltuklar bazalı kullanılabilirken, masa katlanabilir tercih edilebilir. Özellikle küçük oturma odaları için üretilen çok amaçlı sehpalar ideal olacaktır.

Oturma Odası Dekorasyonu

Çok amaçlı sehpalar gerektiğinde orta sehpa olarak kullanılabilirken, gerektiğinde ise masa olarak kullanılabilecektir. Çok amaçlı eşyalar ile birlikte odadaki her alan değerlendirilebilir. Dört duvara da aksesuar konulmamalı ve oda daha küçültülmemelidir. Küçük oturma odalarında ayna kullanımına ağırlık verilebilir. Aynanın çok kullanıldığı alanlar daha geniş duracağı için daha ferah bir oturma odası elde edilebilir. Aksesuarların da küçük olması ve oda ile uyumlu olması önemlidir.

Galeri

Oturma Odası Dekorasyonu Oturma Odası Dekorasyonu Oturma Odası Dekorasyonu Oturma Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu