Ev Aksesuarları

Oturma Odası Avize

Oturma odası avize, geçmişten bugüne birbirinden şık modellerde tasarlanan dekor ürünleri ve oda aydınlatmasında yardımcı tasarımlardır. Günümüzde gelenekselden moderne uzanan o kadar çok farklı çeşitte avize vardır ki;  bazen ne tarz bir ürün alınacağı konusunda tereddüt yaşanabilmektedir. Özellikle salon için seçim yapılırken salondaki hakim atmosfere ve tarza göre bir avize seçimi çok önemlidir. Avizeler her ne kadar ayrıntı gibi görünse de evlerde görsel anlamda dikkat çeken ve tasarımı tamamlayan öğelerdir.

Oturma Odası Avize

Bunun yanı sıra doğru ışıklandırmanın elde edilebilmesi açısından da ideal avize seçimi önemlidir. Örnek olarak yatak odasında seçilmesi gereken avize modeli ışığı daha fazla keserken, salondaki avizelerde aydınlatmayı kısıtlamaması tercih edilir. Aynı zamanda akşamları huzur içinde oturmak istendiğinde göz yormayacak şekilde bir ışıklandırma daha gereklidir. Genelde çıplak lambalar insanların gözlerini çok fazla yormaktadır. Dolayısıyla avizeler işlevsel olarak en çok bu amaca hizmet eder.

Oturma Odası Avize

Zarif Avize Modelleri

Zarif avize modelleri başta olmak üzere; gerek minimalist çizgilere sahip gerekse de modern unsurları barındıran avize çeşitleri bulmak mümkündür. Zarif ve şık avizeler denildiği zaman genellikle daha klasik ve ağır modeller akla gelse de günümüzde modern tasarımlar da sıklıkla değerlendirilmektedir. Evlerin genel kurulumuna uygun hem de sadeliği ve şıklığı koruyan ürünler seçmek önemlidir. Ancak salonun genel yapısı itibarıyla avangart ya da oldukça klasik bir havası varsa modern bir avize seçimi uygun olmayabilir. Bu noktada klasik çizgilere atıfta bulunan taşlı modeller düşünülebilir.

Oturma Odası Avize

Avize Modelleri Ve Fiyatları

Avize çeşitleri herkesin kendi beğenisine uygun bir ürün bulabileceği kadar fazladır. Bu nedenle avize modelleri ve fiyatları değerlendirilirken hem salona uygun bir tasarım olmasına hem de bütçeye uygun ürün seçimine dikkat etmek gerekir.

Oturma Odası Avize

Size Özel Başlıklar

Avize çeşitlerinde uygun fiyattan pahalıya doğru çok geniş bir yelpaze sunulmaktadır. Daha çok günlük kullanımda ve dar alanlarda tercih edilen minimalist çizgilere sahip sade avize modellerinden; çok daha büyük yaşam alanlarında kullanımı tercih edilen ve dikkat çekici görsellere sahip heybetli avize çeşitlerine kadar geniş bir çeşitliliğe sahiptir.

Galeri

Oturma Odası Avize Oturma Odası Avize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu