DiğerYaşam Tarzı

Osmanlı Gergi Tavan Modelleri

Osmanlı gergi tavan modelleri, son dönemlerde tavan dekorasyonu yapmak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır. Gergi tavan, tavanda aydınlatma ile desteklenen kaplamalardır. İstenilen desende ya da boyutta üretimi yapılabilen gergi tavanların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Ancak en beğenilen modellerin başında Osmanlı işlemeleri olan gergi tavanlar gelmektedir.

Osmanlı Gergi Tavan

Osmanlı Gergi Tavan Modelleri

Osmanlı gergi tavan modelleri, Osmanlı döneminde kullanılan işleme, hat sanatı, tuğra gibi çeşitli tarihi öğeleri taşıyabilmekte ve isteğe bağlı olarak tasarlanabilmektedir. Gergi tavanlar, kolay bir şekilde monte edilebilen ve hızlı hazırlanan panellerden üretilmektedir. Evine renk katmak isteyen bireyler, gergi tavanları inceleyerek evlerine ayrı bir hava katabilmektedir.

Gergi tavanlar, hem tavanda hem de duvarlarda kullanıma uygundur. Osmanlı tarihinde kullanılan motiflere evinde yer vermek isteyen insanlar, internetteki görsellerden faydalanarak bir taslak oluşturabilmektedir. Zira gergi tavan ustaları, sizin istediğiniz görselin basımını yapacaktır. Bu sayede zevkinize yakın değil, tamamen sizin istediğiniz model evinizi süsleyecektir. Gergi tavan modelleri için bu işin ustaları ile görüşmeye geçebilir ya da internet üzerinden görsellere bakabilirsiniz.

Gergi Tavan Modelleri

Osmanlı Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan, evin pek çok alanında kullanılabilen panellerdir. Yatak odası, salon, giriş, mutfak ya da koridor için tercih edebileceğiniz gergi tavanlar, evinizdeki ölçülere göre hazırlanmaktadır. Ev dekorasyonunuzu da göz önünde bulundurarak bir baskı seçimi yapmanız durumunda eviniz çok daha güzel bir hal alacaktır. Gergi tavan modelleri, müşterilerin istekleri doğrultusunda hazırlanabildiği için istediğiniz motif ya da resimleri tavanınızda kullanabilmeniz mümkündür. Gergi tavanların öne çıkan bazı özellikleri şu şekildedir:

Osmanlı Gergi Tavan Modelleri

  • Gergi tavanlar, zamanla deforme olmamaktadır. Renklerinde solma olmaz ya da çatlamalar meydana gelmez.
  • Leke ve toz tutmaz özelliği sayesinde kolay temizlenebilmekte ve bakım gerektirmemektedir.
  • Olası yangın tehlikelerinde gergi tavanlar alev almamaktadır.
  • Dekorasyon amacının yanı sıra aydınlatma için de tercih edilebilmektedir.
  • Esnek bir materyal kullanılarak üretildiği için yırtılmaz.
  • Nem ve sudan etkilenmez bir yapıya sahip olan gergi tavanlar, uzun kullanım ömrüne sahiptir.

Gergi tavanlar ekstra bakım ya da tadilat gerektirmez. Ancak montaj sırasında isteğe bağlı olarak led ışıklarla desteklenerek aydınlatma gücü yükseltilebilir. En iyi çocuk ve genç odası mobilyalarını merak ediyorsanız sizler için hazırlandı.

Size Özel Başlıklar

Osmanlı Gergi Tavan Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu