Mutfak

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik mutfak modelleri, eskiden kopamıyorum diyenler nostaljik mutfak modelleri kullanmayı günümüzde devam ettirmektedir. Konu nostaljik mutfaklar olunca akla ilk gelen ahşap ürünler ve eski tip mutfak malzemeleridir. Geçmişte kullanılan küçük tezgah yapısı, camlı dolaplar ve küçük çekmeceler nostalji arayanlar için harika seçeneklerdir. Yumuşak renklerin kullanıldığı nostalji mutfaklar genellikle yeşil, mavi vb. açık tonda renkler kullanılmaktadır. Bir dönemin mutfaklarında en çok görülen dolap arası duvar kağıtlarıdır. Burada birçok çiçek motifli ve farklı desenler yer almaktadır.

Nostaljik Mutfak Modelleri

Duvarda sabitlenmiş ufak dolaplar ve askılar da nostaljik mutfak modelleri içerisinde bulunmaktadır. Renkli desenlerin bulunduğu tabak ve bardaklar da olmazsa olmazlardandır. Mutfakta yemek yeme köşesi geçmişten günümüze devam eden bir kültürdü. Nostalji arayanlar için eski tip sandalyeler ve masa ile yemek masası da mutfakta nostalji arayanlar için harika olacaktır.

Nostaljik Mutfak Modelleri

Vintage Mutfak Eşyaları

Vintage mutfak modelleri gerçek anlamda eski ürünlere yer verilerek hazırlanan mutfak modelleridir. Vintage ürünler son dönemin en popüler ürünleridir. 70, 80 ve 90’ların modası olan birçok mutfak ürünü yeniden kullanıma başlamıştır. Vintage mutfak eşyaları detaylı bakıldığında şu ürünlere rastlamak mümkündür;

Nostaljik Mutfak Modelleri

  • Küçük lavabo
  • Pencere önü tezgahlar
  • Ahşap tezgah ve dolaplar
  • U şeklinde mutfak yapısı

Nostaljik Mutfak Modelleri

Vintage modası her geçen gün mutfaklarda ve genel ev dekorasyonlarında tercih edilmektedir. Vintage mutfak dolapları ve lavabolarının küçük oluşu, pencere kenarı görünen tezgahlar, kimi zaman koyu kimi zaman parlak renklerin tercih edildiği mutfak temaları bu mutfak tasarımında görülmektedir. Bu modaya uygun olarak birçok marka artık eski tip ürünleri toplayarak satışa sunar. Genellikle vintage ürünleri ikinci el satış gerçekleştiren mağazalardan ve antikacılardan temin etmek mümkündür.

Size Özel Başlıklar

Nostaljik Mutfak Modelleri

Retro Mutfak Modelleri

Retro ürünler ise vintage ürünlerle sıkça karıştırılır. Retro mutfak modelleri vintage gibi eski görünümlüdür. Ancak aslında yeni üretilmiştir. Büyük çaptaki markalar birçok dönem ürünü meraklısına Retro ürünler üretir. Yapı bakımından vintage ürünlere benzediği ve yeni oldukları için birçok kullanıcı tarafından bu ürünler tercih edilmektedir. Yapı bakımından nostaljik, vintage ve Retro’nun ortak özelliği geçmişteki modellere benzemeleridir.

Galeri

Nostaljik Mutfak Modelleri Nostaljik Mutfak Modelleri Nostaljik Mutfak Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu