Mutfak

Mutfak Tezgahı Seçimi

Mutfak dekorasyonu yapılırken kullanılacak malzemeler de büyük bir özenle seçilmelidir. Mutfak tezgahı seçimi de alanın hangi tarzda olduğunu belirleyecek en önemli unsurlardan birisidir. Tezgahta kullanılan malzeme, renk ve desen gibi birçok detay tarzda belirleyici bir özelliğe sahip olacaktır. Tezgah seçimi yapılırken özellikle işlevsel olmasına önem verilmelidir.

Mutfak Tezgahı Seçimi

Tezgah seçerken dikkat edilecek unsurlardan bazıları ısıya dayanıklı olmasıdır. Sıcak tencere ya da tepsi gibi eşyalar tezgahın üstüne konulur. Bu nedenle tezgahın çatlamaması ya da çizilmemesi gereklidir. Aksi takdirde tezgahın ömrü azalır ve kullanıma imkan vermez. Kolay bir şekilde bakılması ve uzun ömürlü olması tezgah seçiminde önemli bir noktadır.

Mutfak Tezgahı Seçimi

Granit Mutfak Tezgahı

Tezgah seçimi yapılırken en çok ağırlık verilen malzeme granittir. Granit mutfak tezgahı doğal taşlardan meydana gelmesi nedeni ile uzun ömürlüdür. Uzun yıllar boyunca kullanıma imkan verir ve bu süreç içerisinde çizik gibi sorunlar meydana gelmez. Mutfaklarda en çok dikkat edilen sağlıklı malzeme kullanımıdır. Granitler, hijyeniktir ve sağlığı teşkil eden bir madde içermezler.

Mutfak Tezgahı Seçimi

Yüksek sıcaklığa dayanıklı olması nedeni ile mutfakta kolay bir kullanım imkanı sunmaktadır. Sıcak karşısında çatlamaz, çizilmez ya da yanık meydana getirmez. Fakat asitli yiyeceklere dikkat etmek gereklidir. Asit bazlı yiyecekler bu tezgah üzerinde leke bırakacaktır. Temizliğinde su ve sabun kullanılarak kolaylıkla lekesiz bir şekilde kullanılabilir.

Mutfak Tezgahı Seçimi

Size Özel Başlıklar

Döküm Mermer Tezgahlar

Döküm mermer tezgahlar az maliyetli olması nedeni ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Hafif olduğu için mutfakta kolay bir kullanıma sahiptir. Ancak granit malzeme gibi doğal taşlardan meydana gelmez. Yapay bir malzemedir ve tezgah olarak kullanımda bazı dezavantajları bulunmaktadır. Sıcağa dayanıklı değildir ve sıcak ile temas ettiğinde çatlama meydana getirir.

Mutfak Tezgahı Seçimi

Döküm mermer tezgahı her zaman parlak bir görünüme sahiptir. Bu nedenle şık bir duruşu vardır ve modern mutfak seçimlerinde ön planda gelir. Bu malzeme daha dayanıklı olması için jelkot ile kaplanır. Bu nedenle uzun yıllar botunca kullanıma imkan verir. Temizliğinin kolay ve pratik bir şekilde olması nedeni ile mutfak tezgahı için ideal bir seçimdir.

Galeri

Mutfak Tezgahı Seçimi Mutfak Tezgahı Seçimi Mutfak Tezgahı Seçimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu