Mutfak

Mutfak Perde Modelleri

Mutfak perde modelleri, evlerin en renkli alanlarıdır, genellikle desenli perdelerin tercih edildiği modeller ve özellikle stor perde modelleri oldukça sık tercih edilmekte. Perde modelleri seçilirken mobilyalarınız ve mutlak dolaplarınızla uyum sağlamalıdır aynı zamanda kolaylıkla temizlenebilmelidir. En kullanışlı mutfak perdeleri ile beraber son yılların trend perde modelleri, birçok evin dekorasyonuna yardımcı olmaktadır ve salon, mutfak, oturma odası gibi alanların tamamen havasını değiştirmektedir.

Mutfak Perde Modelleri

Trend Mutfak Perde Modelleri

Perde modelleri arasında trend modeller olan ve hiçbir zaman modasını kaybetmeyen fon ve tül perde uyumu özellikle  2021 yılında yine kendini gösteriyor. Özellikle Amerikan mutfaklarına sahip olan kişiler dekorasyonun bütünlüğü açısından salon ve mutfak perdesini uyumlu tutmaya çalışıyor. Bununla birlikte modern ve minimal tarzlarda modeller için yine tül ve fon uyumu oldukça iyi olmaktadır.

Mutfak Perde Modelleri

Modern Mutfak Perdeleri

Modern bir mutfak tasarımına sahip kişiler özellikle sade mutfak dekorasyonları ile beraber modern mutfak perdeleri konusunda ip perdeleri tercih etmektedir. Özellikle ip perdeler tüller ve kristal denilen modeller mutfağın hem şık görünmesini sağlıyor hem de 70 ve 80’ler hissi uyandırıyor. Şık bir konsept olan modern mutfak perdeleri, farklı renklerde bulunabilmektedir.

Mutfak Perde Modelleri

Mekanizma Mutfak Perde Modelleri

Teknolojinin gelişmesi ile beraber mekanizma mutfak perde modelleri mutfaklardaki yerini alıyor. Bununla birlikte çift mekanizmalı stor perde bir ray üzerine iki adet sarmal bulunur ve diğer perdelerin aksine iki mekanizması bulunmaktadır. Stor perdeler birçok model ve sınırsız renklerle görünmektedir. Eğer size uygun perde modellerini arıyorsanız ve farklı bir tasarım istiyorsanız bu tarz perde modellerini seçebilirsiniz.

Mutfak Perde Modelleri

Rustik Mutfak Perdesi

Rustik mutfak perdesi konusunda özel sistemler ile evinize monte edilmektedir. Modelleri ve renkleri açısından birçok modele sahip olan rustik mutfak perdeleri arasından seçim yaparken tasarım olarak bütünlüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Farklı bir konsept olan rustik mutfak perdesi özellikle halkalı bir boru üzerine takılan ve değişik tasarım ve renkleri ile dikkat etmektedir. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bu perdeler klasik kornişten sıkılanlar için tasarımlarına katmaktadır.

Galeri

Mutfak Perde Modelleri Mutfak Perde Modelleri Mutfak Perde Modelleri

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu