Mutfak

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Mutfak için duvar kağıdı olarak nasıl modeller tercih edilmektedir? Mutfakların genellikle tezgah aralarında ve yerde fayanslar yer almaktadır. Bu sebeple mutfak için duvar kağıdı modellerinde çoğunlukla bunlara uyum sağlayacak renkler tercih edilmektedir. Buna bağlı olarak iki modelleme ön plana çıkar. Desenli duvar kağıtları ve sade çizgilere yer verilen duvar kağıtlarıdır. Desenli duvar kağıtlarında çiçekler, kuşlar ve daha birçok farklı motif mobilya renklerine uygun şekilde oluşturulurken, çizgili mutfak için duvar kağıdı modelleri genellikle renk uyumu sağlanarak kareler, çizgiler ve farklı şekiller olarak görülmektedir. Bunlar mutfağın yapısına renk ve desen katmak üzere kullanılır.

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Kendinden Yapışkanlı Duvar Kağıdı

Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı modelleri büyük çoğunlukla mutfaklarda kullanılabilmektedir. Duvar kağıtlarını yapıştırmak üzere çeşitli yapıştırıcılar kullanılırken bu modeller kolay şekilde duvar kağıdını yapıştırmaya yaramaktadır. Bu sayede sökmek istediğinizde ufak bir çekme işlemi yeterli olur. Hemen her odada kullanılan bu duvar kağıdı modelleri normal modellere nazaran daha maliyetli olarak bilinmektedir.

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdı modelleri yapılarına ve desenlerine göre değişim göstermektedir. Yapılarına göre bakıldığında duvar kağıtları folyo ya da alçıpan olarak bilinen malzemelerden yapılmaktadır. Folyo duvar kağıtları çok daha ince yapıdayken, alçıpanlar kalın yapısıyla daha dayanıklı olarak bilinmektedir. Duvar kağıdı modelleri içerisinde en bilinenleri ise şunlardır;

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

  • Desenli duvar kağıtları
  • Tuğla duvar kağıtları
  • Sade renk geçişli duvar kağıtları
  • Boyanabilir duvar kağıtları

Tüm bu duvar kağıdı modelleri evin hemen her yerinde kullanıma uygundur. Ayrıca isteğe bağlı olarak sökmesi de oldukça kolaydır. Duvar kağıtları kalıcı değillerdir, her model isteğe bağlı olarak farklı bir modelle değiştirilebilir.

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Size Özel Başlıklar

Silinebilir Duvar Kağıdı

Duvar kağıtlarının bazıları 3 boyutlu olarak hazırlanmaktadır. Çok daha maliyetli olduğu bilinen bu duvar kağıtları silinerek temizlenebilmektedir. 3 boyutlu olduğu için duvarda özellikle de taş ve tuğla desenli kağıtlar çok fazla tozlanabilmektedir. Bu durumda silinebilir duvar kağıdı oldukları için temizlemek oldukça basittir. Toz alma işlemi uygulanan bu kağıtlarda, çok ıslak olmadan bez kullanılabilir. Ancak sabun değdirmesi önerilmez, sabun kağıdı duvardan ayırabilmektedir.

Galeri

Mutfak İçin Duvar KağıdıMutfak İçin Duvar Kağıdı Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu