Mutfak

Mutfak Dolabı Renkleri

Mutfak dolabı renkleri, başta olmak üzere; son yıllarda farklı renk seçenekleriyle öne çıkmaktadır. Mutfak dekorasyonunun tamamlanması açısından oldukça önemli bir yere sahip olan unsurların başında mutfak dolabı renkleri gelmektedir.

Mutfak Dolabı Renkleri

Çünkü alan olarak çok fazla yer tutan ve ilk göze çarpan unsurlardır. Mutfak dolabı renklerinin seçimine bağlı olarak tasarıma ait diğer öğeler de seçilebilir. Bu konuda günümüzde oldukça geniş bir çeşitlilik yelpazesi mevcuttur. Peki mutfak dolabı renklerinden hangisini tercih etmeli?

Mutfak Dolabı Renkleri

 Mutfak Dolabı Rengi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarçın rengi mutfak dolabı isteyen bir kişinin farklı tasarımlara yöneldiğini söylemek mümkündür. Tarçın rengi gibi hem farklı hem de hoş renklerin kullanımı elbette mutfaklarda farklı bir hava yaratacaktır. Bununla birlikte; nazaran yoğun bir renk olan bu tarz içerikler tercih edildiğinde,  özellikle dar mutfaklarda alanın bir kısmında daha açık renkler seçilmesi önerilir.

Mutfak Dolabı Renkleri

Örnek olarak koyu renkler kullanmayı seven fakat mutfak alanı dar olan kişiler için en ideal seçim; alt dolapların istenilen koyu renkte ve üst dolapların daha açık bir uyumlu tonda tasarlanmasıdır. Dekorasyon üst kısma doğru çıktıkça rengini ve yoğunluğunu daha fazla belli eder ve alanı duruma göre darlaştırır ya da daha ferah hale getirir.

Mutfak Dolabı Renkleri

Size Özel Başlıklar

Mutfak Dolapları

Bunun dışında; mutfağın tasarımına Hatta güneş alma durumuna göre dolap rengi seçimi yapmak gerekir. Dar mutfaklar için yukarıdaki seçenek tercih edilebilir. Ancak güneş ışığını düşük alan nazaran karanlık mutfaklarda kesinlikle açık renklerin tercih edilmesi önerilmektedir.

Mutfak Dolabı Renkleri

Uzun vakitler geçirilen mutfak alanında bu yaklaşım oldukça önemlidir. Ayrıca daha karanlık bir alanda kalan mutfaklar için bu tasarımın yanı sıra çeşitli alternatif ışıklandırmalar da denenebilir. Vanilya rengi mutfak dolapları gibi açık renkler; yukarıda tarif edilen dekorasyonları rahatlıkla uyum sağlar.

Mutfak Dolabı Renkleri

Bu konuları ek ek olarak mutfağın tasarımı da önemlidir. Yani mutfak dolabı rengi seçerken alanın ayrı ya da açık mutfak şeklinde tasarlanmış olduğuna dikkat edilmelidir. Kapalı mutfaklarda doğrudan mutfak tasarımı düzenlenebilir; ancak açık mutfaklarda dolap renklerinin salon tasarımına da uygun olması tercih edilmektedir.

Galeri

Mutfak Dolabı Renkleri Mutfak Dolabı Renkleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu