Mutfak

Mutfak Dolabı Boyası

Mutfak dolabı boyası, görsellerinde sık sık karşımıza çıkan öncesi ve sonrası fotoğrafları gösteriyor ki mutfak dolaplarını en iyi yenileme şekillerinden birisi boyadır. Uzun yıllar kullanılan ve en görünür eşyalardan birisi olan mutfak dolaplarının gerek eski renginden kurtulmak için gerekse de yenilemek amacıyla boyanması söz konusu olmaktadır. Peki çok fazla masrafa girmeden ve kolay bir biçimde eski dolaplar nasıl boyanır ve yenilenir?

Mutfak Dolabı Boyası

Öncelikle az bir bütçeyle evde görünür bir değişikliğe gitmek isteniyorsa ilk akla gelebilecek alanların başına mutfak dolaplarını boyamak gelir. Çünkü ufak bir dokunuş sayılmasına rağmen oldukça büyük değişiklik meydana getirmektedir. Mutfak dolaplarının devamlı sökülüp takılması ve yenilenmesi mümkün olmadığı için ve tabii ki çok zahmetli bir aşama olduğu için boyanması çok daha pratik olmaktadır.

Mutfak Dolabı Boyası

Mutfak Dolabı Boyama Malzemeleri

Mutfak dolabı boyama malzemeleri hazırlanarak işe başlanır. Boyayı hazırlamadan evvel; mutfak dolaplarının hiç toz kalmayacak şekilde deterjanlı bir bez yardımı ile silinmesi ve ardından durulanması gerekir. Ardından boyanın doğru bir şekilde tutması için dolaplar kurulanır ve bundan sonra boya işlemi için hazır olur.

Mutfak Dolabı Boyası

Mutfak dolaplarında kullanıma uygun boya ve uygun renk seçilir. Bunun yanı sıra etrafın boya olmasını ya da zarar görmesini engellemek için yere naylon serilebilir ve dolap kenarlarını taşımaları engellemek amacıyla maskeleme bandı çekilebilir. Bu uygulamalar aslında zahmetli gibi görünse de boyama esnasında çok zaman kazandıracak içerikleridir.

Mutfak Dolabı Boyası

Size Özel Başlıklar

Fırçaları da hazır ettikten sonra dolap kapakları boyanabilir. Genellikle dolap kapaklarının sökülerek boyanması tavsiye edilmektedir; çünkü akmaları ve renk değişimlerini önlemek amacıyla bu tarz yöntemler tercih edilir. Ancak sorunsuz bir boyama yapabileceğini düşünenler dolapları sökmeden de bu işlemleri uygulayabilir.

Mutfak Dolabı Boyası

Mutfak Dolabı Boyama Fiyatları

Mutfak dolabı boyama fiyatları açısından değerlendirildiğinde elbette alana ve ölçülere göre farklılık gösterir. Dolapların genişliğine uygun şekilde alınacak boya masrafın temelini oluşturmaktadır. Bunun dışında yukarıda sayılan ek ürünler haricinde yüksek bir bütçe gerekmez. Mutfak dolabı boyası seçiminde pek çok farklı renk arasından kolaylıkla tercih yapılabilir ve satışı olan bölgelerden rahatlıkla temin edilebilir.

Galeri

Mutfak Dolabı Boyası Mutfak Dolabı Boyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu