Diğer

Müstakil Ev Maliyetleri

Müstakil ev maliyetleri nedir diye merak edenler bu konuda biraz araştırma yaparsa fiyatlar hakkında genel bir fikir edinebilirler. Müstakil evde oturmak isteyenlerin belli miktarda birikimi olmadan bu isteklerini gerçekleştirmeleri çok zordur. Bu yüzden piyasadaki müstakil evlerin fiyatına bakarak ona göre bir maliyet yolu belirlemeleri gerekmektedir. Bakanlıkça açıklanan güncel inşaat maliyetlerine göz attığınızda, yaptırmak istediğiniz müstakil ev maliyeti için doğru fikir edinebilirsiniz. Bu maliyetler aşağı yukarı aynı kalmakta ancak zaman geçtikçe biraz değişmektedir.

Müstakil Ev Maliyetleri

  1. Müstakil evin lüks olması maliyeti artıracaktır bu yüzden eğer maliyet size fazla gelecekse evinizi daha ekonomik fiyata yaptırmalı ve aşırı lüksten kaçınmalısınız. Bakanlık tarafından kabaca verilen bedelin üzerindeki evler genellikle lüks olarak kabul edilir ve bu evlerin maliyetleri diğerlerine göre daha fazla olacaktır.  Yaklaşık 200 bin olarak kabul edilen müstakil ev maliyeti, bakanlık tarafından her sene değiştirilmektedir.
  2. Müstakil ev maliyetlerine göz atmadan önce aylık gelirinizi ve bu gelirinizi nasıl dağıttığınız çok önemlidir. İhtiyaçlarınıza harcamak için böldüğünüz bu gelirin inşaat için de ayrılacağı gerçeğiniz göz önünde bulundurmalı ve sizi ekonomik sıkıntıya sokacak bir işe girişmemelisiniz. Müstakil ev her anlamda daha rahat olsa da yapımı itibariyle birçok zorluğu bulunduğu için bu gerçekleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
  3. Mimarların hazırladığı projelerle kendi zevkinizi birleştirerek müstakil ev inşaatını başlatmanız daha doğru olacaktır. Sadece mimarların kendi tercihlerine uygun hareket ederseniz sonuçta sizin içinize sinmeyen bir müstakil ev ortaya çıkabilir. Bu yüzden ev yapımı sürecinde mutlaka dikkatli davranmanız ve kendi zevkinizi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Müstakil Ev Maliyetleri

Müstakil Ev Rahat Mıdır?

Müstakil ev maliyeti açısından biraz sıkıntılı olsa da rahatlığı bakımından oldukça iyidir. Kişilerin hem kendi evi olması hem de o binada başka kimsenin olmaması daha rahat hareket etmesini sağlar. Başkalarının gürültüsünden rahatsız olmamak için müstakil ev oldukça iyi bir tercih olacaktır. Hem evinizde daha rahat hareket eder hem de evinizde dilediğiniz gibi tadilat yapabilirsiniz. Kimseye sormadan ve kimseye danışmadan evinizle alakalı kararlar alabilirsiniz.

Galeri

Müstakil Ev Maliyetleri Müstakil Ev Maliyetleri Müstakil Ev Maliyetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu