Diğer

Müstakil Ev Maliyeti

Ev yaptırmaya karar vermeden önce müstakil ev maliyeti belirlemeniz gereklidir. Hesap yapılırken öncelikle inşaatın maliyeti ede alınmalıdır. Kişiler kendilerine ait bir arsa üzerine müstakil ev yaptırmak isteyebilirler. Yaptırılabilecek ev alternatifleri oldukça fazladır ve piyasada onlarca fazla model yer alır. Her tarza uygun olarak müstakil ev yaptırmak mümkündür.

Müstakil Ev

Eğer kişiler müstakil ev yaptırırken taş ev yerine villa tercih ederlerse, daha fazla bütçe ayırmaları gereklidir. Evin maliyeti beklentilere göre artış ya da azalma gösterecektir. Alanında uzman mimarlar ile çalışma yürütülür ise doğru bir maliyet hesaplaması yapılabilecektir. Bu sayede belirlenen bütçeye uygun olarak ev yapımı kolaylıkla sağlanacaktır. Mimarlar evi sizin için hem tasarlayacak hem de projesini oluşturacaktır.

Arsa Seçimi

Müstakil ev yaptırırken arsa seçimi de oldukça önemlidir. Arsanın şehir merkezine olan uzaklığı, ulaşım imkanı ve çevresinde yer alan mekanlara bağlı olarak farklı maliyeti oluşur. Arsanın olduğu yerdeki sosyal yaşam imkanları da fiyat üzerinde etki eder.

Müstakil Ev

Hastane, okul ve eczane gibi ihtiyaç olan alanlara yakın yerlerdeki arsalar daha yüksek fiyatla satışa sunulmaktadır. Ev yapılırken arsa maliyeti bütçenin önemli bir kısmını tutacaktır. Bu nedenle doğru bir arsa maliyeti planlaması gereklidir.

Müstakil Ev

Arsa Kullanım Alanı

Arsa maliyeti belirlendikten sonra inşa edilirken tutacak olan masraf ele alınmalıdır. Arsanın içerisinde kullanılacak alanın büyüklüğü hesap edilir. Çünkü arsa ile bahçenin belirli bir orantıda olması önemlidir. Büyük bir bahçe ve küçük bir ev planlaması yapılır ise evin maliyeti az olacaktır. Ancak arsa kullanım alanı tam tersi hesaplanır ise maliyet oldukça yüksek olacaktır. 100 metrekarelik bir ev yaptırmak isterseniz 120 metrekarelik bir arsa yeterli olacaktır.

Size Özel Başlıklar

Amerikan Mutfak Örnekleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Müstakil Ev

Modern Müstakil Ev Maliyeti

Prefabrik evler yerine kendisi ev yaptırmak isteyen kişiler, evlerine istedikleri teknolojiyi ekleyebilirler. Teknolojik bir şekilde düzenlenen ev için maliyet, metrekare ile doğru orantılıdır. Ortalama 100 metrekare bir ev için maliyet 250 bin TL ile 450 bin TL arasında olacaktır. Ev içerisinde kullanılacak malzemelerin kaliteleri ve teknolojisi fiyatta etkili olacaktır.

Galeri

Müstakil Ev

Müstakil Ev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu