Mutfak

Modern Mutfak Perdeleri

Modern mutfak perdeleri nelerdir, nasıl modeller bulunmaktadır? Mutfak perdesi dekorasyon açısından büyük öneme sahiptir. Genellikle aydınlık bir ortam olması ve güzel bir renk uyumu için perdeler mutfaklarda kullanılabilmektedir. Yapılarına göre modern mutfak perdeleri ve türleri şunlardır;

Modern Mutfak Perdeleri

  • Tezgah üstü mutfak perdesi
  • Balkon kapılı mutfak perdesi
  • Brillant mutfak perdesi
  • Rüstik mutfak perdesi

Modern Mutfak Perdeleri

Bunlar en modern olan mutfağa uygun perdelerdir. Tüm bu modeller çeşitli mağazalardan ve internetten ölçü alınarak temin edilebilir. Her birinin farklı birtakım özellikleri bulunmaktadır. Mutfağınıza şıklık katmak için alabileceğiniz mutfak perdelerinin özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır;

Modern Mutfak Perdeleri

Tezgah Üstü Mutfak Perdesi

Tezgah üstü mutfak perdesi aslında geçmiş dönemlerde pek sık kullanılan, günümüzde de vintage mutfakların olmazsa olmaz parçalarından biridir. Tezgah bölgesinde bulunan camı kapatmak üzere kullanılan bu perdeler ışığı engellemek ve güzel bir görüntü oluşturmak için tercih edilmektedir. Hemen her perdeci de ya da internette satış yapılan alışveriş sitelerinde bulunmaktadır.

Modern Mutfak Perdeleri

Balkon Kapılı Mutfak Perdeleri

Mutfak perdelerinde en sık rastlanan sorunlardan biri balkonun kapısını mutfakta olmasıyla perdenin ayarlanamamasıdır. Özellikle de son dönemde ortaya çıkan sürgülü perdelerden sonra balkon kapılı mutfak perdeleri ortaya çıkmıştır. Bu perdeler sayesinde balkon kapısı direkt olarak kapalı kalır ve istediğiniz zaman açabilirsiniz. Bu perdeler renkli ya da ışığı geçirmeyecek şekilde beyaz seçilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak balkon kapılı mutfak perdeleri tül halinde de hazırlanmaktadır.

Size Özel Başlıklar

Modern Mutfak Perdeleri

Brillant Mutfak Perdeleri

Brillant mutfak perdeleri diğer perdeler göre tasarım farkı olan perdelerdir. Düz bir yapısı olduğu bilinen perdelerin aksine bu modellerde düz katlara yer verilmektedir. Makara sistemiyle toplanan bu perdeler bir araya geldiğinde sıralı bir şekilde birleşir ve katlanır. Yapı bakımından oldukça hoş bir görüntüsü olan Brillant perdeler hemen her renkte üretilmektedir.

Modern Mutfak Perdeleri

Rustik Mutfak Perdesi

Kat kat bölümleri olduğu bilinen Rustik mutfak perdesi sıklıkla kullanılmaktadır. Bu perdeler genellikle bölümlere ayrılmaktadır. Üst kısmında ek bir perde payı ve Brillant’ı andıran katları bulunmaktadır. Bu perdeler bir mandal ya da askı sayesinde toplanır ve tam olarak kapatılmaz.

Galeri

Modern Mutfak Perdeleri Modern Mutfak Perdeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu