DiğerEv Dekorasyonu

Mobilya Nasıl Boyanır?

Mobilya Boyama İle Ev Dekorasyonu Değiştirmek

Mobilya Nasıl Boyanır? Mobilyaları değiştirmeden ev dekorasyonunu değiştirmek isteyen kişiler mobilya boyama yaparak evlerinin görünümlerini değiştirebilirler. Özellikle de eskitme gibi mobilyalar boyanarak son derecede modern ve farklı bir görünüme ulaşabilirler. Bazı mobilyaların da zaman içerisinde renkleri değişmektedir. Hem evlerde bir değişiklik yapmak hem de eskiyen mobilyaları değiştirmek adına boyama işlemi yapılabilmektedir. Böylelikle de bu mobilyalar atılmalarına gerek kalmadan ev dekorasyonlarına çok farklı bir görünüm sağlayabilmektedirler.

Mobilya Nasıl Boyanır?

Mobilya Boyama İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Evlerinin dekorasyonlarını ve görünüşlerini değiştirmek ya da eskiyen eşyalarını boyayarak yenilemek isteyen pek çok kişi mobilya boyama işlemi nasıl olmalı konusunu araştırmaktadır. Bu işlemin son derecede titiz bir biçimde yapılması gerekmektedir. Mobilya boyarken diğer eşyalara zarar vermemek, doğru boya seçimi yapmak ve kullanışlı hale getirebilmek gibi birçok detaya hâkim olunması gerekmektedir. Eğer mobilyalar yanlış boyalar ile boyanmaya kalkılırsa boya mobilyayı tutmayabilir ya da mobilya üzerinde çizik halinde fırça izleri kalabilmektedir. Bu nedenle de mobilya boyama işlemi yapılırken belirli detaylara dikkat etmek gerekmektedir.

Mobilya Nasıl Boyanır? Mobilya boyama yapılmadan önce mobilyanın cinsine uygun bir boya seçmek gerekmektedir. Eğer ahşap bir yüzeyin boyanması isteniyorsa kesinlikle ahşap boyası satın alınmalıdır. Bu yüzeyi yağlı boya gibi farklı boyalar ile boyamaya kalkmak, mobilyanın mahvolmasına neden olacaktır. Bu işte deneyimsiz olan ve boya konusunda çok yetenekli olmayan kişiler sprey haldeki ahşap boyalarını kullanabilirler. Her yana eşit bir şekilde püskürmesinden dolayı boyama işlemi çok daha kaliteli ve pratik bir hale gelecektir.

Mobilya boyama işlemi yapılırken kesinlikle diğer eşyalara zarar gelmemesi konusunda son derecede dikkatli olunması gerekmektedir. Eğer varsa bahçeli bir evin bahçe kısmında bu işlemin yapılması diğer eşyaların zarar görmemesi adına oldukça uygundur. Ancak bahçesiz olan evlerde de gerekli önlemler alınarak etrafın batması önlenebilir. Boyama işleminin yapılmasından önce mobilya altına ve çevresine poşet ya da gazete gibi eşyalar serilebilir. Bu durum eğer boya sıçrasa bile yerlerin batmasını ve diğer eşyaların zarar görmelerini engelleyecektir. Böylelikle de boyama işlemi ile yeni dekorasyonlar yapılabilmektedir.

Mobilya Nasıl Boyanır?Mobilya boyamada öncesi ve sonrası modeli

Size Özel Başlıklar

Eski yemek masalarınızı boyayarak yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Mobilya Nasıl Boyanır?

Mobilya Nasıl Boyanır?

Mobilya Nasıl Boyanır?

Mobilya Nasıl Boyanır?

Beyaz renk ile yeni görünüm kazandırılmış piyano modeli

Mobilya Nasıl Boyanır?Mavi ve beyaz ile iki renkli desen oluşturulmuş mobilya modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu