Kendin Yap

Makrome Saksılık Yapımı

En Güzel Makrome Saksılık Modelleri

Ev dekorasyonları yapılırken son dönemlerde giderek moda haline gelen makrome saksılık yapımı ve modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Yıllarca modası geçmek bilmeyen makrome ürünler arasından en dekorasyonları için en şık tercih edilen modeller saksılık modelleridir. Sarkaç şeklinde yapılan bu saksılık modelleri özellikle de aşağı doğru sarkan çiçek cinsleri için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürünler ev dekorasyonlarının son derecede şık ve klasik görünmesini sağlamaktadır. Yapımı son derecede kolay olan makrome saksılığı isteyen herkes evlerinde son derecede kolay bir şekilde yapabilmektedir. Biri birinden farklı ve güzel modellerde yer alan makrome saksılık modelleri salonlardan balkonlara kadar evin pek çok alanında oldukça şık bir görünüm sağlamaktadır.

Makrome Saksılık Nasıl Yapılır?

Makrome Saksılık Yapımı

Ev dekorasyonunu tamamlamak adına isteyen herkes makrome saksılık yapımı ile aşamalar halinde kendi saksılığını yapabilmektedir. Bağlama ve düğüm atma yöntemleri ile son derecede kolay bir şekilde yapılan bu saksılık modelleri, isteyen herkes tarafından kolaylıkla yapılabilir. Saksılık yapmak adına ilk olarak kişilerin gerekli malzemeleri temin etmeleri gerekmektedir.

Makrome Saksılık Yapımı

Bu malzemeler çelik halka ve makrome ipidir. Ancak yapılacak olan saksılık modeline göre pullar ve boncuklar da kullanılabilir. Genel olarak yapılışı çelik bir halkaya ipleri geçirerek bağlayarak yapma tekniğidir. İstenilen modellerde makrome saksılıkları yapmak adına çelik halkaya iplerin geçirilmesi ve istenilen şekilde bağlanarak eklemeler ile kesilmesidir. Böylelikle de biraz hayal gücü ve biraz da el becerisi ile isteyen herkes biri birinden şık makrome saksılıklar yapabilmektedir. Ayrıca Dantel pike takımı modellerini inceleyebilirsiniz.

Makrome Saksılık Yapımı

Makrome saksılık yapımı yapmak için ilk olarak 3 metre boyutunda olan 8 adet ip kesilir ve demir halkaya geçirilir. Daha sonrasında güzel bir görünüm elde etmek adına ipler bağlanır. Bağlanan ipler dörderli gruplara ayrılır ve ayrılan her dörderli parça farklı düğüm teknikleri ile bağlanır. Bütün dörtlü grup ip için aynı işlem uygulanır. Daha sonrasında yeniden karışık bir biçimde ipler gruplara ayrılır. Aynı işleme devam edilerek ipler bağlanmaya devam edilir. Belirli bir uzunluğa kadar getirilmesi ardından bütün ipler yeniden birleştirilerek birbirlerine bağlanır ve makrome saksılık hazırlanmış olur.

Size Özel Başlıklar

Makrome Saksılık Yapımı

Makrome Saksılık Yapımı

Makrome Saksılık Yapımı

Makrome Saksılık Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu