Bebek ve Çocuk Odası

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Bu yazımız içerisinde küçük çocuk odası dekorasyonu önerileri vereceğiz. Bu önerilerin birçoğunu duymuş olabilirsiniz.  Zamanın ilerlemesi ile birlikte insan nüfusu artmıştır. Artan nüfus kişilerin yaşam alanını etkilemiş ve apartman dairelerinin küçülmesine neden olmuştur. Küçük evlerde kişiler yalnızca sığma çabasına girebilir ve eşyaların nasıl dekore edildiğini önemsemezler. Fakat küçük evlerde de şık dekorasyonlar elde etmek mümkündür. Özellikle küçük çocuklara odalarını sevdirmek için birçok güzel dekorasyon önerisi vardır.

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Ancak bazı püf noktaları kaçırmayarak odanın olduğundan daha büyük gözükmesine yardımcı olabilirsiniz. Küçük odalarda en önemli detay odanın her noktasını verimli kullanmaktır. Alan küçük olduğu için herhangi bir alanı gözden kaçırmak, odayı boğucu bir hale getirebilir.

Evde Mum Yapımı başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Minimal Döşeyin

Küçük odaları minimal döşeyin ve büyük eşyalar ile odayı doldurmayın. Çocuk odaları eğer kalabalık olur ise huzur verici olmaz ve çocuk orada vakit geçirmek istemez. Az eşya kullanabilir ve oynama alanı bırakabilirsiniz. Ayrıca odada yer alan eşyaların boyutlarının da küçük olmasına özen gösterebilirsiniz.

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Baza Başlığı Kullanmayın

Baza başlıkları oldukça fazla yer kaplar. Bu nedenle de odanın küçülmesine neden olur. Birleşik mobilyaları tercih edebilir ve az alan kaplamasını sağlayabilirsiniz. Diğer mobilyalarda olduğu gibi az alan kaplayan kitaplıkları da kullanabilirsiniz. Duvara sabitlenen kitaplıklar alan tasarrufu konusunda oldukça faydalı olacaktır. Duvarda yer alan kitaplık, zeminde boş alan açılmasına neden olur.

Size Özel Başlıklar

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Canlı Renkler Kullanın

Bir odayı daha geniş göstermek istediğimizde oraya enerji verecek renkleri tercih ederiz. Bu yüzden canlı renkler kullanın ve odanın daha geniş bir duruşa sahip olmasına yardımcı olun. Üstelik canlı renklerle birlikte odayı daha modern bir hale getirebilirsiniz. Baza başlığını, çalışma masasını ve kitaplığı farklı renklerde boyamak odayı canlandıracaktır. Farklı oyuncaklarla da rengarenk bir oda elde edebilirsiniz.

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Eğlenceli Mobilyalar Kullanın

Çocuk odası denildiği zaman eğlenceli mobilyalar kullanmak büyük bir önem kazanır. Çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerini kullanabilirsiniz. Çocuğun hayal gücüne katkı sağlayacak çizimler ile duvarları süsleyebilirsiniz. Eğlenceli aksesuarlar ve mobilyalar bir çocuk odasının en önemli parçalarından birisidir.

Galeri

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu