Ev DekorasyonuOturma Odası

Koltuk Renkleri Uyumu Nasıl Olmalı ?

Dekorasyonda Koltuk Renklerinin Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonları yapılırken dekorasyonda en çok dikkat edilen durumlardan birisi de koltuk renkleri uyumu olmaktadır. Koltukların kırlentleri ile renk uyumu ve dekorasyonda diğer eşyaların renkleri ile uyumu oldukça önemlidir. Koltuk renklerinin uyumu için özellikle de halı ve perde gibi eşyaların uyumlu bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Bu seçimler yapılırken koltukta bulunan renklere ve koltuk rengiyle uyumlu olacak renklere göre bir dekorasyon yapılmalıdır. Böylelikle de bir bütün olarak bakıldığı zaman dekorasyon uyumlu olarak görülmektedir.

Koltuk Takımı Renkleri Nasıl Kombinlenir?

Koltuk Renkleri Uyumu

Biri birinden şık dekorasyonlar yapılırken bebe mavisi koltuk takımı modelleri veya başka birçok farklı seçeneklerde yer alır. Bu modeller arasından seçimlerini yapan kişiler özellikle de renk uyumuna dikkat ederek dekorasyonlarını gerçekleştirmektedir. Koltuk takımları il dekorasyon yapılırken koltuk takımının rengine göre bir dekorasyon yapmak genellikle en kolayıdır. Seçilen koltuk takımının renklerine uygun olan mobilya ve diğer eşyalar ile birlikte harika dekorasyonlar oluşturulabilir.

Koltuk Renkleri Uyumu

Klasik tarzda dekorasyonlar yapılacakken genellikle koltuk takımı kahverengi, nude ve soft gibi tonlarda tercih edilmektedir. Koltuk takımı renklerinin dekorasyon ile birlikte uyumlu olması için seçilen diğer eşyaların da uyumlu renklerde olması gerekir. Klasik tarzda dekorasyonlarda yine halı ve perde gibi eşyalar da bu renklerde tercih edilerek dekorasyonlar yapılmaktadır.

Koltuk Renkleri Uyumu

Modern dekorasyonlar yapılırken koltuk takımı renkleri her renkte tercih edilebilmektedir. Bu dekorasyonlarda genellikle koltuk renkleri uyumu dikkat çekici olmaktadır.  Bu dekorasyonlarda koltuk takımları koyu ya da soft renklerde tercih edilirken kırlentleri ise genellikle canlı ve dikkat çekici renklerde tercih edilmektedir. Yine koltuk takımının renklerinin uyumlu olması adına ev içerisinde tercih edilen diğer eşyaların da canlı ve uyumlu renklerden tercih edilmesi gerekmektedir. Bu tür dekorasyonlarda mor, bordu, mavi, yeşil, turuncu ve sarı gibi canlı renklere sıklıkla yer verilmektedir. Dekorasyonda koltuk renginin de uyumlu hale gelebilmesi adına genellikle kırlentler canlı renklerde tercih edilir. Böylelikle de yapılan dekorasyonda canlı ve parlak renkler kullanılsa bile dekorasyon ile koltuk rengi uyumu sağlanabilir. Bu şekilde harika dekorasyonlar yapılabilmektedir.

Koltuk Renkleri Uyumu

Size Özel Başlıklar

Koltuk Renkleri Uyumu

Koltuk Renkleri Uyumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu