Teras ve Balkon

Kapalı Balkon Önerileri

Bu yazımız içerisinde yer alan kapalı balkon önerileri ile birlikte balkon keyiflerinin daha uzun sürmesini amaçlıyoruz. Yazın sıcak günlerinde balkon ya da teraslarda oturmak hepimizin vazgeçilmez keyifleri arasında yer alır. Sıcak günlerde keyifli bir hale gelen balkon sefası, havaların soğuması ile birlikte zorlu bir sürece dönüşür. Soğuk havalarda balkonlar kullanılmaz ve kişiler kışın balkon yokmuş gibi yaşamlarını sürdürürler.

Kapalı Balkon Önerileri

Kapalı balkonlar daha samimi bir alan sunduğu için daha kullanışlıdır. Kar yağarken ya da yağmur yaparken keyifli bir şekilde oturmaya imkan verir. Ayrıca kapalı balkonlar, kir sorununun da önüne geçer. Her an sokak ile iç içe olan balkonlar kolaylıkla kirlenir. Kapalı balkonlarda böyle bir sorun ile karşılaşılmadığı için daha kullanışlıdır.

Kapalı Balkon Önerileri

Siyah Cam Balkonlar

Siyah cam balkonlar özellikle mahremiyetini korumak isteyen kişiler için ideal bir öneri olacaktır. Bu camlardan dışarısı net bir şekilde izlenebilecek ve cam yokmuş havası verecektir. Ancak siyah cam olduğu için balkonun içi gözükmeyecektir. Bu sayede hem balkonda oturabilir hem de istediğiniz gibi rahat olabilirsiniz.

Kapalı Balkon Önerileri

Estetik Görünüm için Köşeli Balkonlar

Köşeli balkonlarda da cam balkon yapmak mümkündür. Camları köşeyi dönecek bir şekilde yaptırabilir ve bütün balkonu cam içerisine alabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında zarif ve şık bir balkon duruşu elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kapalı Balkon Önerileri

Desenli Camlar

Sıradanlığı istemeyen ve farklı bir görünüm tercih eden kişiler desenli camlar ile şık bir görünüm elde edebilirler. Süslü bir görünüm isteyen kişiler için çiçek desenli camlar bulunurken, daha modern görünüm için zikzak desenler tercih edilebilir. Çapraz kesimli camlar ile birlikte hem dışarıdaki görüntü engellenmez hem de modern bir görünüm kazanılır.

Kapalı Balkon Önerileri

Alttan Isıtmalı Balkon

Kapalı balkonunuzda konforu en üst düzeyde tutmak istiyorsanız zemininizi yaptırırken alttan ısıtma tercih edebilirsiniz. Bu yöntem ile birlikte balkonunuzun her zaman sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Balkon camını yeniden yaptırırken zemini de yeniden tasarlatabilir ve basit bir sistem kullanabilirsiniz. Bu sistem ile birlikte balkonun sıcak bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. En soğuk günlerde bile balkon sefası yaşayabilirsiniz.

Galeri

Kapalı Balkon Önerileri Kapalı Balkon Önerileri Kapalı Balkon Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu