Kendin Yap

El Emeği Göz Nuru Kanaviçe Masa Örtüsü Modelleri

Kanaviçe Masa Örtüsü Modelleri

Kanaviçe masa örtüsü modelleri, oldukça şık bir görünüme sahip olduğu gibi; dekorasyonu tamamlayıcı bir etkiye sahiptir. Neredeyse her genç kızın çeyizinde yer alan bu kanaviçe masa örtüsü modelleri, tığ ile yapılan ve naif / uyumlu bir görünüme sahip olan modellerdir.

Kanaviçe masa örtüleri; kullanılan modele bağlı olarak farklı formda olabilir. El işi ile yapılabileceği gibi, özel olarak üretilen makineler aracılığıyla da oluşturulabilir.

Kanaviçe Masa Örtüsü Modellerinin Dekorasyondaki Yeri

Masa örtüsü modellerinin perde ve halılarla uyumunun önemi, hiç şüphesiz oldukça büyüktür. Özellikle perde modellerine uyum sağlaması; ev dekorasyonunun bütünlük içerisinde olmasını sağlayacaktır.

Kanaviçe masa örtüsü, birden fazla modelde olabileceği gibi genellikle sade modellerde olanlar tercih edilmektedir. Mutfak, yemek masası ve çalışma masalarında kullanılabildiği gibi; ev hediyesi olarak da oldukça fazla tercih edilmektedir.

Kanaviçe Masa Örtüsü Modelleri

Masa örtüsü modelleri, çeşitli kalıplar oluşturulduktan sonra; modelde yer alan ölçülere göre adım adım işlenmektedir. İnce tığ ile işlenen kanaviçe modelleri; pikede farklı modellere sahip olurken, perde ve masada daha farklıdır. Yani, her ürün için ayrı model bulunmaktadır.

Size Özel Başlıklar

Masanın sahip olduğu şekil / model, kanaviçenin hazırlanması süresince önem taşır. Yani, kare forma sahip olan bir masa için örülen / hazırlanan kanaviçenin modeli çok daha farklı olurken, dikdörtgen ya da yuvarlak masalar için yapılan modellerin ölçüleri çok daha farklıdır.

Bu kapsamda, söz konusu olan masanın formu ve ölçüleri önem taşır.

Bunun yanı sıra, kullanılacak odada ya da alandaki halı ve perdenin rengi, desenleri ve diğer tüm detaylar kanaviçe masa örtüsü modelinin şekillenmesinde rol oynayacaktır.

Örneğin renkli ya da sade bir perdeye düz desenli bir masa örtüsü yakışacağı gibi; fazla desenli bir perde modeline de tam tersi neredeyse desensiz bir masa örtüsü çok daha iyi yakışacaktır.

Kanaviçe Masa Örtüsü

Kanaviçe masa örtüsü, modern dekorasyonlarda da son zamanlarda uyum sağlamaya başlayan parçalardan birisidir. Sadelikten yana olan herkesin mutlaka kullanması gerekirken; daha hareketli dekorasyonlara da uyum sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu