Ev Tekstili

Japon Perde Modelleri

Japon Perde Modelleri

Japon perde modelleri son 5-6 senedir ev tekstili sektöründe yer almaktadır. Ancak bu perde modelleri pek tercih edilmediği için çok kişi tarafından bilinmez. Yeni yılın gelmesi ile birlikte yeni moda anlayışları da ortaya çıkıyor. Yeni trende göre Japon perdeler revaçta olacak ve birçok evde tercih edilmeye başlayacak. Yeni trendler ile evlere girecek perde modeli zaten yurtdışında çok tercih edilen bir modeldir. Türkiye içerisinde de yeni yayılmaya başlayan bu model bu senenin dekorasyonlarında vazgeçilmez olacak.

Japon Perdenin Farkı Nedir?

Japon Perde Modelleri

Japon perde satın almak isteyen kişiler ilk başta normal bir görünüme sahip olduğunu düşünebilirler. Ancak bu perdelerin bantlarının arasındaki mesafe daha fazladır ve bantları oynamaz. Ağırlıklı olarak geniş pencerelerde tercih edilebilen Japon perde seçenekleri kendisini ön plana çıkartır. Bantları için tercih edilebilecek farklı alternatifler mevcuttur, bu nedenle birçok farklı tarzdaki evde kullanımı sağlanabilmektedir.

Japon Perde Nerede Kullanılır?

Japon Perde Modelleri

Japon perde genellikle büyük ve geniş camlı evlerde tercih edilmektedir. Fransız model olan camlarda kullanım kolaylığı sağlaması nedeni ile seçilebilir. Bu perdeler yanlara açılır ve kapanırlar, bu nedenle de büyük bir alan kaplamazlar. Oda küçük ise daha fazla alan kazanılmak için de bu modeller seçilebilmektedir. Hem tek hem de çift açılan modelleri ile kişiler kendi odaları için en uygun perde modelini tercih edebilirler.

Japon Perde Temizliği

Japon Perde Modelleri

Japon perde kullanmak isteyen kişiler temizliğini de araştırırlar. Perdenin zahmetli olarak temizlenmesi kişilerin oldukça fazla vaktini almaktadır. Bu nedenle kişiler daha az zahmet gerektiren, kir tutmayan perde seçeneklerini almaya özen gösterirler.

Japon perde modelleri uzun süre yıkanmadığı zaman modern görünümden uzaklaşabilir ve yarattığı şıklık tamamen bozulabilir. Bu nedenle sık sık yıkanması gereklidir. Belirli aralıklarla yıkanan perdeler şık görünümünü yıllar içinde bozmayacaktır. Yıkanması oldukça pratiktir ve hafif olduğu için oldukça kolay bir şekilde kuruyabilir. Üzerindeki tozu göstermemesi adına süpürge ile temizlenmeye elverişli bir yapısı vardır. Düşük sıcaklıkta belirli zaman aralıkları ile temizlenen perdenin kullanım ömrü uzun olacaktır.

Japon Perde Modelleri

japon perde modelleri

japon perde modelleri

japon perde modelleri

japon perde modelleri

japon perde modelleri

japon perde modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu