Mutfak

Hayran Bırakacak İskandinav Mutfak Dekorasyonu

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

Son zamanlarda ev dekorasyonu için seçilen İskandinav tarzı, artık mutfaklara da taşınıyor. Mutfaklarda da artık sadelik ön plana çıkıyor ve sadeliğin verdiği dinlendirici özellik için bu tarzlar tercih ediliyor. İskandinav mutfak dekorasyonu içerisinde sade ve az ürün kullanılması en önemlidir. Mutfağı çok eşya ile boğmamak ve ferah bir alan bırakmak gereklidir. İskandinav dekorasyon esnasında esas olarak kullanılan renk beyazdır. Kişiler genellikle bu rengin evi soğuk ve sıradan bir havaya sokacağına inanırlar. Ancak İskandinav tarzında kullanılan beyaz kombini ile birlikte kişiler oldukça hoş bir görünüm elde edebilirler. Üstelik beyaz olması nedeni ile içerisinde bulunan her eşyayı ön plana çıkartacak ve mutfaktaki hiçbir eşyanın sönük kalmasına izin vermeyecektir.

İskandinav Mutfak Nasıl Oluşturulur?

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

İskandinav mutfak elde etmek isteyen kişiler öncelikle parlak bir beyaz kullanmalıdır. Parlak tondaki beyaz istenilen sadeliğin yakalanmasında yardımcı olacaktır. Mutfak içerisinde kullanılan aksesuarlar büyük değil, küçük olmalıdır. Küçük ve şık olan aksesuarlar ile birlikte hoş bir görünüm elde edilmesi mümkündür.

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

Beyaz bir dolabın üzerine konulan en küçük aksesuar bile büyük değişimlere yol açacaktır. Bu nedenle beyaz mutfak dolapları ve duvarlar üzerine küçük aksesuarlar konulabilir. Üstelik dolapların beyaz olması nedeni ile daha temiz bir görünüm sağlanabilir. Beyaz mutfak birçok kişinin gözünü korkutabilir. Ancak kir tutmayan malzeme kullanılarak da bu mutfak dolaplarına erişmek mümkündür.

İskandinav Mutfağın Avantajları

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

İskandinav mutfak sahibi olan kişiler bu tarzın getirdiği gömme dolapları da kullanabilirler. Gömme dolaplar hem alandan tasarruf olmasını sağlayacak hem de göze batmayacaktır. Bu nedenle hoş bir görünüm sağlanması için gömme dolaplar oldukça önemlidir. Eğer kişiler beyaz rengini tercih etmiyorlarsa, açık renk ahşap rengini de kullanabilirler.

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

Size Özel Başlıklar

İskandinav mutfakta çelik kullanımı oldukça yaygındır. Beyaz eşyalarda çelik rengi tercih edilir ve beyaz dolaplar ile uyumu sağlanır. Çelik rengi hem kir tutmayacak hem de kolay bir kullanım için ideal olacaktır. Ayrıca yeşillik seven kişiler için İskandinav tarzlarında çiçekler ve bitkiler de kullanılmaktadır. Mutfakta aktif olarak kullanılan fesleğen tarzı bitkiler tezgahta oldukça hoş duracaktır.

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

İskandinav Mutfak Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu