Diğer

IP diafon avantajları nelerdir?

IP diafon nedir ile başlayalım. IP diafon aynı interkomdur, ancak 2 veya n sayıda kabloda değil, bir Ethernet kablosunda çalışır. İnternetin evinize geldiği aynı kabloda. Üstelik bu kablodan sadece veri (resim, ses, aynı zamanda güç) gelmiyor. Kurulum ve bağlantı kolaylığı nedeniyle, IP interkomlar hem kurulumcular hem de son müşteriler arasında büyük popülerlik kazanmıştır.

 

 

IP interkomlarının yüksek popülaritesi, aşağıdaki avantajları sağlamalarından kaynaklanmaktadır:

  • görevi çözmeyi kolaylaştıran geniş işlevsellik – erişim kontrolü ve yönetimi;
  • ekipman kurulumu kolaylığı – yalnızca ağa bağlanmanız ve bağlanmanız yeterlidir;
  • IP diafon, bir apartman için önemli olan çok sayıda kullanıcıya hizmet verebilir;
  • tesiste olan her şeyi uzaktan kontrol etmek mümkündür;
  • yüksek görüntü kalitesi, bir IP interkomunun sahip olduğu tartışılmaz bir avantajdır;
  • cihaz, video gözetim sistemi veya akıllı ev gibi diğer sistemlere entegre edilebilir;
  • IP zil paneli, akıllı telefonlardaki en son yenilikler olarak bir erişim okuyucu ve hatta 3D yüz tanıma ile donatılmıştır.

Tesise erişimi kontrol etmek ve yönetmek için bir IP interkom seçerek elde ettiğiniz tüm avantajlar bu değildir.

Normal ve IP interkom arasındaki temel farklar

Makalenin en başında zaten yazdığımız gibi, sinyal İnternet veya yerel ağdaki herhangi bir cihaza iletilebilir. Cihaz, bir güvenlik görevlisinin veya kapıcının işyerindeki kişisel bir bilgisayar, bina sahibinin akıllı telefonu veya dizüstü bilgisayarı olabilir. Ayrıca sinyalin başka bir şehirde kurulu kayıt şirketlerine kaydedildiği, böylece bilgilerin başka bir kıtadan izlenebildiği projeler de var. Ancak elbette, çoğu zaman müşteriler, kapının önündeki arama paneliyle aynı üreticiden görüntülü interkomlar (interkom monitörleri) kullanır.

İsteğe bağlı olarak veya çağrı paneline takılı bir hareket sensörü tetiklendiğinde video ve ses kaydı yapmak mümkündür. Cihaz ağ bazında çalışır, bu nedenle dijital formatta verileri destekleyen diğer cihazları bağlamak mümkündür. Kapıların açılması, hareket algılama – tüm bunlar bu tür ekipmanlarla ilgilidir. Bu, yokluk sırasında kimin ziyarete geldiğini kontrol etmeyi mümkün kılar.

Size Özel Başlıklar

Kontrol cihazı çalıştırılmasa veya arama yapılmasa bile video ve ses verilerini almak mümkündür. Terminale yüklenen yazılım, kapının yakınında olan her şeyi görüntülemeye ve dinlemeye zorlama, verileri görüntüleme ve arama, arşivdeki bilgileri kaydetme vb.

Birden çok kullanıcı terminalinin bağlanması. Ekipmanın gelişmiş işlevselliği, tüm durumlar için çok sayıda çalışma senaryosunun uygulanmasını mümkün kılar.

Bunlar, her gün alıcılar arasında giderek daha fazla popülerlik kazanan klasik ve IP interkomlar arasındaki temel farklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu