Ev Dekorasyonu

İndigo Mavisi Dekorasyon Önerileri

İndigo mavisi dekorasyon önerileri ile birlikte artık daha renkli salonlar elde etmek mümkündür. 2021 yılının gelişi ile birlikte yeni moda renkler ortaya çıkmıştır. Kıyafetlerde, eşyalarda ve daha birçok aksesuarda indigo mavisi tercih edilmeye başlanmıştır.

İndigo Mavisi Dekorasyon

Mavinin dinlendirici bir etkisi bulunmaktadır. Stres ve siniri tamamen uzaklaştıran bu renk, birçok kişinin evinde tercih ettiği bir renk haline gelmiştir. Gün boyu stres altında kalan kişiler, akşam eve geldiklerinde dinlenmek isterler. Doğru bir dekorasyon ile birlikte evler dinlendirici bir hale gelebilir ve istenilen ortam yaratılabilir. İstenilen dinlendirici ortam için indigo mavisini kullanmak oldukça etkili olacaktır.

Teras Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

İndigo Mavisi Dekorasyon

Oturma Odasında İndigo Mavisi

Bilimsel araştırmalara göre kişiler mavi rengini huzur verici buluyor ve streslerinden uzaklaşıyorlar. Bu sebeple de evlerini dekore etmek isteyen kişiler mavi renklerine ağırlık vermek istiyorlar. Oturma odasında indigo mavisi kullanmak da pozitif enerjinin artmasına neden oluyor.

İndigo Mavisi Dekorasyon

Gün boyu dışarıda vakit geçiren kişiler, akşam oturma odasında birlikte vakit geçirirler. Günün yorgunluğundan uzaklaşmak ve keyifli sohbetlere dalmak için pozitif enerjiye ihtiyaç vardır. İndigo mavisi, kişilerin ihtiyacı olduğu pozitif enerjiyi ortama verir.

Size Özel Başlıklar

İndigo Mavisi Dekorasyon

Bu nedenle duvar boyasında, duvarda kullanılan tablolarda ya da oturma gruplarında indigo mavisi tercih edilebilir. Mavi renk kişilerin içerisindeki konuşma isteğini tetikleyeceği için ev içerisindeki iletişimi arttıracaktır.

İndigo Mavisi Dekorasyon

Mutfak Dekorasyonunda İndigo Mavisi

Son zamanların moda olan rengi mutfak dekorasyonunda da yerini almıştır. Mutfak dekorasyonunda indigo mavisi kullanılarak daha renkli ve enerjisi yüksek bir alan elde edilebilir. Bu renkte seçilen masa ve sandalye takımları, sarı renk ile kombinlenebilir. Mavinin etkisi ile kişiler rahatlayabilir ve yemek yenilen alanda kullanılan mavi sofraya yansır. Bu sayede yemek esnasında daha keyifli sohbetler yaşanabilir.

İndigo Mavisi Dekorasyon

İndigo Mavisi Şıklığı

Her renk, kombin yapıldığı renklere bağlı olarak farklı bir hava taşır. Eğer krem ile indigo mavisi bir arada kullanılır ise şık bir ortam elde edilebilecektir. Kırık beyaz ve diğer açık tonlar da indigo mavisinin şık görünümünü desteklemek için kullanılabilir. Bu renk birçok eşyada tercih edilebilir.

Galeri

İndigo Mavisi Dekorasyon İndigo Mavisi Dekorasyon İndigo Mavisi Dekorasyon İndigo Mavisi Dekorasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu