Diğer

Hem oturma odası hem yatak odası

Hem oturma odası hem yatak odası, çalışma hayatı, bekar yaşam tercihi ve artan maliyetler bireyleri daha küçük evlere yerleştiriyor. Hem oturma odası hem yatak odası imkanlarını içerisinde barındıran 35 m2 İKEA evleri , günümüzün beklentilerini karşılayan odalar ve yaşamlar üretmekte. İnsanların yaşam koşulları sonucunda bireyselleşmesine neden olan bu evlerde herkes varlığı kadar yer kaplıyor.

Hem oturma odası hem yatak odası

Genelde 24 m2 ile 40m2 evlerin iç içe yapıldığı bu formata uygun dekorasyon ile insanlar daha özgün yaşayabilmekteler. Oturma odası ile yatak odasının iç içe olduğu, bu tarz stüdyo daireler için yatağın ayrı bir oda gibi konumlandırıldığı çok farklı dekorasyon tarzları mevcut. Aynı zamanda yatağın konumunun sadece gece yatmalık olarak kullanıldığı açılır kapanır yataklar ve akşam yatak olan sabah ise kaldırıldığında sadece dolap olarak duran  farklı yatak tarzları da bulunuyor.

Hem oturma odası hem yatak odası

Son zamanlarda tercih edilen dekorasyon tarzı, yatağın ayrı konumlanmasına uygun bir tarz. Yatağa koyulabilecek bir tül ve ya cibinlik , cam , hafif duvar ya da  tahta paravan ile yatak odası oturma odasından ayrılmış olabiliyor. Bu paravan, farklı fiyat ve modellerde olsa da kişilerin mahremiyetini, gelen ötekilerden bir nebze koruyabiliyor. Burada paravanlardan bahsetmeden geçmemek gerek.

Tül paravanlar : Tül paravanlar, genel olarak mahremiyeti koruyabilme potansiyeli en düşük paravan çeşididir. Bunda yatağa serilen bir cibinlik de bir paravan görevi görebilmekte, duvardan duvara çekilmiş tül de bir paravan görevi görmektedir.

Hem oturma odası hem yatak odası

Cam paravanlar : Genellikle en çok kullanılan paravan türüdür ve buzlu cam ile yapılmış olanlar, daireye ,daha bir öznellik katmaktadır. Bu cam paravanlar tavandan aşağı inebileceği gibi, 1.90-2.00 m boyunda imal edilip duvardan duvara ya da sadece tek bir duvara tutuşlu olarak da yapılabilmektedir.

Size Özel Başlıklar

Hem oturma odası hem yatak odası

Tahta paravanlar : Bu paravanlar eskilerin işlemeli paravanları da olabilir; ama daha bir özel hayat isteniyorsa ; o zaman oda düz bir tahta paravanla ayrılabilir. Tahta paravanların avantajı yük taşıma kapasitelerinin diğerlerine göre daha yüksek olmasıdır. Böylece oturma odası tarafını isteğe bağlı kütüphane yapabilir ya da yatak odası tarafına ayna ve aksesuarları koyabileceğiniz bir raf da yapılabilir. Duvar paravan : Duvar paravan son zamanlarda stüdyo evleri, 1+1 ‘miş gibi satma trendinin bir sonucu. Bunların da taşıma kapasiteleri ve özel alan hissiyatının çok fazla sağlaması nedeni ile bu paravanlar da tercih edilmekte ve sevilerek kullanılmaktadır.

Galeri

Hem oturma odası hem yatak odası Hem oturma odası hem yatak odası

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu