Bahçe

Havuz Yaptırma Maliyeti

Havuz yaptırma maliyeti kişilerin düşündüğü gibi her zaman fazla değildir. Birçok farklı etken havuzun fiyatı üzerinde etkili olacaktır. Havuzda aranan özellikler ve tasarımı gibi her detay fiyat üzerinde etkili olacaktır. Müstakil ve bahçeli evi olan kişiler kendilerine ait bir havuz yaptırmak isteyebilirler. Bu sayede evlerinde de tatil konforunu yakalayabilir ve kendilerine keyifli bir yaşam armağan edebilirler.

Havuz Yaptırma Maliyeti

Havuzun Maliyetinde Etkili Olan Faktörler

Havuzun maliyetinde etkili olan en önemli faktör tipidir. İlk olarak hangi tip havuzun yapılacağı belirlenmelidir. Ardından havuzun boyutları ve tasarlanması da maliyet üzerinde etkilidir. Yapım esnasında kullanılacak olan malzemelerin hangi kalitede olduğu ve havuzun derinliği de önemli unsurlardandır.

Havuz Yaptırma Maliyeti

Havuz yapılırken dökülen betonun miktarı ve işçilere verilecek olan ödemeler de hesap edilmelidir. Son olarak havuzun etrafının düzenlenmesi de maliyeti etkiler.

Havuz Yaptırma Maliyeti

Güncel Havuz Fiyatları

Güncel havuz fiyatları yukarıdaki kriterlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle her bütçe için uygun bir havuz yaptırmak mümkündür. Bazı durumlarda kişiler çeşitli yerlerden izin almak zorunda kalabilir ve evrak işleri ile uğraşabilirler. Evrak işleri maliyeti daha da arttırabilir. Havuz yapılırken beton kullanılır ve izolasyon, sıvama gibi işlemler gerçekleştirilir.

Havuz Yaptırma Maliyeti

Size Özel Başlıklar

Ülkemiz içerisinde yapılan havuzların maliyeti TL olarak değil, dolar olarak belirlenmektedir. Ortalama bir havuz ile bahçesini değiştirmek isteyen kişiler 20 bin dolar gibi bir fiyat ile karşılaşırlar. Bahsedilen fiyat ortalama 50 metrekarelik bir havuz için geçerlidir. Prefabrik havuzlarda ise bu tutar daha uygun olacaktır.

Havuz Yaptırma Maliyeti

Havuz Yapımında Kullanılan Malzemeler

Havuz yaptırmak yalnızca derinliğini kazmak ve su doldurmaktan ibaret değildir. İnce işçilikler ve birçok malzeme gerektirir. Havuz yapımında kullanılan malzemeler arasında filtreler yer alır. Havuz suyunun her zaman temiz olması için gereklidir. Klor jeneratörü, ısıtıcılar ve havuz pompası da gerekli malzemeler arasında yer alır.

Havuz Yaptırma Maliyeti

Büyün malzemeler içerisinde havuzun temizlenmesini sağlayacak malzemeler de alınmalıdır. Havuzun kenarlarına merdiven ve lamba gibi malzemeler de konfor açısından önemlidir. Eğer kişiler tercih ederlerse kaydırak ve çeşitli süs objelerini havuz içerisinde tercih edebilirler.

Galeri

Havuz Yaptırma Maliyeti Havuz Yaptırma Maliyeti Havuz Yaptırma Maliyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu