Diğer

Havuz Maliyeti

Havuz Maliyeti / Müstakil evi olan kişiler sıcak günlerde kendi evlerinde tatil yapmak isterler. Tatil yapmak için evde olması gereken unsurlardan birisi de havuzdur. Eğer evin bahçesindeki alan uygun olarak kabul edilir ise birçok farklı havuz modeli yaptırmak mümkündür. Havuz yaptırarak evde kendinize bir tatil havası yaratabilir ve konforlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Havuz Maliyeti

Havuz maliyeti düşünüldüğü gibi yüksek olmak zorunda değildir. Yapımda seçilen malzemeler ve boyutları maliyet üzerinde etkili olacaktır. Havuz yapımında kullanılan malzemeler genel olarak çelik konstrüksiyon olabilir. Çünkü bu malzeme suya karşı dayanıklı olması ve uzun yıllar boyunca kullanıma imkan vermesi ile bilinir.

Havuz Maliyeti

Havuz Malzemeleri

Havuz yapımında kullanılan malzemeler maliyet üzerinde oldukça etkili olacaktır. Havuzun derinliği kazıldığı zaman içerisinde prefabrik malzeme ya da çelik konstrüksiyon kullanılması arasındaki maliyet fazladır. Prefabrik malzeme daha uygun bir maliyet ile havuzda kullanılabilmektedir. Havuzun içerisinde kullanılan bu malzemelere göre maliyet 20 bin TL ile 70 bin TL arasında değişmektedir. Eğer son teknoloji malzemelere sahip bir havuz isterseniz daha fazla maliyet ile de karşılaşabilirsiniz.

Havuz Maliyeti

Portatif Havuz Maliyeti

Portatif havuz maliyeti, diğer havuz yapımlarına göre daha uygun fiyatlı olacaktır. Eğer uygun fiyatlı bir havuz isterseniz ortalama 10 bin TL ile prefabrik havuzu tercih edebilirsiniz. Portatif havuz yapımında herhangi bir kazma işlemi olmadığı için toprağın üstünde yer kaplayacaktır. Kullanımdan sonra bu havuz istenilen alana kolaylıkla taşınabilmektedir.

Havuz Maliyeti

Size Özel Başlıklar

Havuz Modelleri

Havuz modelleri onlarca farklı şekilde yaptırılabilmektedir. İsterseniz eğri modelleri tercih edebilir ya da kare boyutlardaki havuz modellerini yaptırabilirsiniz. Eğri modeller göze oldukça fazla hitap eder. Bu model istenilen havuzlarda istenilen her boyut tercih edilebilir. Ancak ortalama boyutlar hem kullanışlı olacak hem de göze hitap edecektir.

Havuz Maliyeti

Dikdörtgen havuz modeli ise en çok tercih edilen modellerden birisidir. Özellikle küçük bahçelerdeki her alan verimli kullanılmak istenir. Dikdörtgen modellerde alan daha verimli olarak kullanılır ve kullanışlı olur. Bu model, istenilen her boyutta yaptırılabilmektedir. Kullanılan merdiven ve çeşme gibi malzemelere göre farklı bir maliyet olacaktır.

Galeri

Havuz Maliyeti Havuz Maliyeti Havuz Maliyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu